Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اگر عربستان ریگی به کفش ندارد کمیته حقیقت یاب را تشکیل دهد، اما آل سعود از افشای حقیقت فاجعه منا وحشت دارد.

سعید اوحدی پیش از ظهر امروز در مراسم نخستین سالگرد جانباختگان فاجعه منا در مصلای امام خمینی این شهر با درود به ارواح پاک، مطهر و مظلوم شهدای سرزمین منا اظهار کرد: خدا را سپاسگزاریم که در آخرین روزهای نخستین دهه بزرگداشت شهدای منا در جمع خانواده این شهدا هستیم.

وی با بیان اینکه نسبت به شهدای منا در گیلان ادای دین و بدهی به لحاظ اخلاقی و درونی داریم، افزود: عظمت شهدای منا بسیار بالاست.

رئیس سازمان حج و زیارت مظلومیت و ارزش شهدای منا را بالا دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، این فاجعه نباید فراموش شود و برای بنده که شاهد فاجعه بودم این روزها سخت است.

اوحدی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، اسارت و شهدا را مشاهده کردیم، اضافه کرد: اما فاجعه منا سخت تر بوده و بی تدبیری آل سعود فاجعه منا را ایجاد کرده است.

*مستندات موجود نقش پلیس عربستان در فاجعه منا/وقوع فاجعه دوم منا در بیمارستان های عربستان

وی با اشاره به اینکه شهدای منا به کدامین گناه به شهادت رسیدند، افزود: سال گذشته در فضای معنوی حج پلیس عربستان با بی انصافی راه حاجیان را بست و در این زمینه مستندات داریم.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: دولت عربستان با بی لیاقتی و بی کفایتی حج را مدیریت نکرد و فاجعه اتفاق افتاد و عوامل کمک کننده در محل را دستگیر کردند.

وی ادامه فاجعه منا را در بیمارستان های عربستان عنوان کرد و یادآور شد: 800 مجروح را از زیر جسد حاجیان نجات دادند و اگر امکانات درمانی و احیا وجود داشت 60 درصد کشته شدگان فاجعه منا اکنون زنده بودند.

اوحدی با بیان اینکه فاجعه سوم منا با ورود ارتش عربستان رخ داد، خاطرنشان کرد: جسد شهدای حاجی را با بی احترامی و اهانت در داخل 25 کانتینر حمل کردند.

*سخنان مقام معظم رهبری عامل نخست برگرداندن پیکر شهدای منا شد

وی گفت: دو عامل موجب شد تا بتوانیم پیکر شهدا را برگردانیم که عامل نخست سخنان مقام معظم رهبری در جمع نظامیان کشور بود.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه موردی در فاجعه غمبار منا وجود دارد که باید آن را تبیین کنیم، اظهار کرد: تفکر انحرافی وهابیت اعتقادی به برگرداندن پیکر مطهر شهدای منا نداشت.

وی ادامه داد: در هشتم مهرماه سال گذشته سخنان مقام معظم رهبری در نوشهر موجب شد که عربستان پیکر 118 نفر شهدای حاجی منا را برگرداند.

اوحدی سخنان مقام معظم رهبری را موجب تغییر تمام شرایط در عربستان دانست و یادآور شد: مظلومیت و ایثار گروه های تفحص برای برگرداندن شهدای منا بسیار مهم بود، ضمن اینکه 37 شهیده زن اهل سنت در فاجعه منا داشتیم.

به گفته وی، جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بود که با صدای رسا توانست شهدای خود را تحویل بگیرد و کشورهای دیگر بیش از پنج نفر از جانباختگان خود را نتوانستند تحویل بگیرند.

*اشک اوحدی هنگام گزارش شهدای فاجعه منا/ تصویب نامگذاری خیابان ها و معابر شهرها به نام شهدای منا

رئیس سازمان حج و زیارت که هنگام ارائه گزارش اشک در چشمانش جمع شده و حاضران در مجلس با گریه وی را همراهی می کردند، گفت: مقام معظم رهبری سه مطالبه جدی را مطرح فرمودند.

وی افزود: مطالبه نخست این است که از تمام مسؤولان پیگیری حقوقی خانواده شهدای فاجعه منا را با جدیت می خواهیم و اینکه خیابان ها و کوچه ها باید به نام شهدای فاجعه منا باشد که این امر را در بنیاد شهید به تصویب رساندیم.

اوحدی با بیان اینکه هر گامی برای رضایت خانواده شهدای فاجعه منا برداریم سیلی محکمی به چهره آل سعود است، افزود: 95 درصد از شهدای منا اهل سنت هستند و آل سعود حاضر به پاسخگویی به کشورهای اسلامی نیست.

وی با اشاره به اینکه طبق آیه های قرآن عربستان هیچ مالکیتی بر مکه و مدینه ندارد، اظهار کرد: عربستان در خانه خدا حقی ندارد و تمام حکام آل سعود خبیث و ملعون هستند.

*وحشت آل سعود از افشای حقیقت فاجعه منا/ پیگیری جدی مطالبات رهبری درباره منا

رئیس سازمان حج و زیارت رژیم آل سعود را کودک کش خواند و خاطرنشان کرد: تفکر وهابیت منجمد بوده و حج حق خداوند به زائران است.

وی یادآور شد: اگر عربستان ریگی به کفش ندارد کمیته حقیقت یاب را تشکیل دهد، اما حکام این کشور از افشای فاجعه منا وحشت دارند.

اوحدی از پیگیری مطالبات رهبری در زمینه حقیقت فاجعه منا خبر داد و گفت: دستگاه دیپلماسی کشور پیگیر جدی مطالبات مقام معظم رهبری است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان