Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان از آمادگی این نهاد برای دریافت گوشت های قربانی و توزیع آن در بین مددجویان خبر داد.

علیرضا محمدی با تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان و گرامیداشت یاد شهدای فاجعه منا، اظهار کرد: امسال عید قربان متفاوت با سال های گذشته است.

وی با اشاره به اینکه مراجعانی برای ادای نذر قربانی به کمیته امداد استان داشتیم، افزود: کسانی که نیت قربانی در عید سعید قربان دارند می توانند قربانی خود را به صورت گوسفند زنده و یا گوشت آن تحویل کمیته امداد دهند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان ادامه داد: گوشت قربانی در همان روز عید قربان بین نیازمندان مددجوی کمیته امداد استان توزیع می شود.

وی با بیان اینکه تمام پایگاه های کمیته امداد استان در روز عید قربان آماده دریافت نذری هستند، تصریح کرد: از دیگر موسسات خیریه نیز که نذری های قربانی را دریافت می کنند انتظار می رود کمک ها خود را با توجه به افزایش تعداد مددجویان به کمیته امداد اهدا کنند.

محمدی درباره افراد زیرپوشش کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به رتبه نخست گیلان در سالمندی کشور، امید به زندگی در این استان افزایش یافته و بیشتر مددجویان از قشر سالمندان در روستاها هستند.

وی اضافه کرد: تا پایان سال گذشته بیش از 115 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد بودند و با توجه به اجرای طرح توانمندسازی، اکنون 113 هزار و 500 خانوار زیرپوشش کمیته امداد گیلان هستند.

مدیر کل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه اکنون حدود 200 هزار نفر زیرپوشش این نهاد هستند، یادآور شد: این تعداد مددجویان در ماه بین 53 تا 100 هزار تومان مستمری دریافت می کنند.

وی مستمری مذکور را کفاف زندگی مددجویان را ندانست و تصریح کرد: باید مشارکت مردمی اتفاق بیفتد و به عنوان پشتیبان در کنار امداد قرار گیرند.

محمدی توانمندسازی را از برنامه های کمیته امداد عنوان کرد و گفت: جشن خوداتکایی برای 3 هزار و 700 خانوار کمیته امداد در گیلان برگزار شد.

وی با بیان اینکه دو هزار و 500 دانشجو زیر پوشش کمیته امداد گیلان هستند، یادآور شد: برای این دانشجویان در ماه مستمری پرداخت می شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان مشارکت مردم با این نهاد را ضرورت دانست و متذکر شد: از مردم می خواهیم در مراسم جشن عاطفه ها که در آستانه بازگشایی مدارس در گیلان برگزار می شود مشارکت خوبی داشته باشند./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان