Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار سابق گیلان به رهنمودهای امام خمینی(ره) مبنی بر ساده زیستی اشاره کرد و گفت: ترویج اشرافی گری در جامعه نگران کننده است.

کیهان هاشم نیا در جمع اعضای «شورای بازخوانی خط امام (ره) و مقام معظم رهبری و تبیین آرمان های انقلاب اسلامی گیلان» با اشاره به تشکیل این شورا در دو سال گذشته، اظهار کرد: برخی از افراد تشکیل شورای مذکور را در راستای فعالیت های انتخاباتی اعلام کردند و اینگونه نیست.

وی به فعالیت ها و برنامه های «شورای بازخوانی خط امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و تبیین آرمان های انقلاب اسلامی گیلان» اشاره کرد و افزود: به دنبال تبیین خط نورانی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در جامعه هستیم.

استاندار سابق گیلان با تأکید بر اینکه به دنبال تشکیل ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری نیستیم، بیان کرد: آنها که نمی خواهند تلاش سربازان گمنام و بی نام و نشان بر ادامه و تبیین مسیر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را قبول کنند و در این مسیر تردید دارند می توانند در جلسه های «شورای بازخوانی خط امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و تبیین آرمان های انقلاب اسلامی» در بخش ها، شهرستان ها و مرکز استان شرکت کنند.

هاشم نیا، اجرای برنامه های شورای مذکور را به تدریج و با حوصله خواند و بیان کرد: اکنون که مانور اشرافی گری داده می شود، آیا نباید نگران رهنمودهای امام خمینی(ره) در مورد ساده زیستی باشیم.

وی به ترویج اشرفی گری در جامعه اشاره کرد و افزود: آیا هزینه 800 میلیون تومانی برای یک دفتر، اشرافی گری محسوب نمی شود و این امر نشان می دهد از آرمان های انقلاب و منش امام (ره) و مقام معظم رهبری دور شده ایم.

* اکنون افراد بیشتر به جای انقلابی گری، سیاسی هستند

استاندار سابق گیلان با اشاره به رهنمودهای امام (ره) بر انقلابی ماندن، خاطرنشان کرد: اکنون افراد بیشتر سیاسی هستند تا اینکه انقلابی باشند.

هاشم نیا به رهنمودهای امام (ره) مبنی بر اخلاقی کردن سیاست اشاره کرد و یادآور شد: اکنون اخلاق سیاسی شده و فضا را سیاست زده کردند.

وی با بیان اینکه سخن بنده با یک گروه خاصی نیست، اظهار کرد: اکنون هر فردی حتی علم امام (ره) را به دوش بکشد می گویند برای انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری است.

استاندار سابق گیلان به رهنمودهای امام (ره) بر انقلابی اداره کردن کشور اشاره کرد و افزود: اکنون افرادی هستند و می گویند مگر می شود با انقلابی گری کشور را اداره کرد و این امر نگران کننده است.

هاشم نیا با تأکید بر اینکه دفاع از مظلومان جهان از آرمان های انقلاب اسلامی است، بیان کرد: به جایی رسیدیم که شعار «نه غزه، نه لبنان» سر می دهند.

* ایثارگران سپرها را نمی اندازند

وی ادامه داد: برخی می گویند سپرها را بیندازید اما بدانند جانبازان و ایثارگران سپرها را نمی اندازند و از جان و مال خود برای انقلاب هزینه می کنند.

استاندار سابق گیلان متذکر شد: مگر می شود نگران نباشیم وقتی می گویند؛ «من و پدرم هر قدر از بیت المال برداشتیم سهم خود را از انقلاب گرفتیم».

هاشم نیا با اشاره به اینکه 35 میلیون تن از محصولات کشاورزی در کشور دور ریخته می شود، تصریح کرد: 17 درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر است.

وی به هزینه 12 میلیارد تومانی برخی از افراد برای سونا، جکوزی و دفتر اشاره کرد و متذکر شد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات از ناموس ما دفاع کردند، اما اکنون برخی اعلام می کنند باید اشرافی زندگی کنیم تا جهان قدرت ما را بفهمد و این امر درست نیست.

استاندار سابق گیلان با بیان اینکه طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری اکنون در جهاد فرهنگی هستیم، اظهار کرد: نشستن را جایز نمی دانیم و در راه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ایستاده ایم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان