Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2
گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: در جامعه بدون زمامدار ناامنی و هرج و مرج حاکم می شود.

آیت الله زین العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در جمع اعضای مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به اینکه در هفته ولایت و امامت قرار داریم اظهار کرد: بسیجیان فرزندان امامت و ولایت هستند.

وی به موضوع امامت و ولایت از دیدگاه شیعه و اهل سنت اشاره کرد و افزود: از دیدگاه اهل سنت پیشوایی امت با انتخاب مردم یا تعیین جانشین از ناحیه خلیفه قبلی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه برقراری نظم، امنیت و اجرای قانون از جمله فعالیت های پیشوا از دیدگاه اهل سنت است، تصریح کرد: پیشوا از نگاه اهل سنت مسؤولیتی در زمینه تبیین حقایق و غایت خلقت و بیان واقعیت های دین ندارد ضمن اینکه عصمت برای پیشوا قائل نیستند.

آیت الله قربانی به دیدگاه قرآن در مورد پیشوایان اشاره کرد و گفت: قرآن پیشوایان دین را دو گروه معرفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مجریان احکام و امنیت در جامعه ممکن است عادل و مومن باشند اما معصوم نیستند، بیان کرد: شیعه مسؤولیت هایی برای پیشوایان قائل بوده که اهل سنت به آن باور ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: برقراری امنیت و اجرای عدالت و اجرای احکام نخستین مسؤولیت پیشوا در جامعه از نگاه شیعه است و اگر پیشوا نباشد جامعه به هرج و مرج کشانده و ناامنی فراگیر می شود.

آیت الله قربانی با بیان اینکه زمامداران در دنیای امروز اخلاق، اعتقاد و ایمان را لازم نمی دانند، اظهار کرد: از نگاه شیعه فرد ظالم نمی تواند پیشوای جامعه باشد.

امام جمعه رشت، پیشوا از نگاه شیعه را دارای عصمت و پاکدامنی عنوان کرد و افزود: فعالیت های پیشوا باید خدایی باشد.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه پیشوایان شیعه عامل به انجام امور هستند، بیان کرد: فقها، مراجع و ولی امر مانند امامان(ع) به مسائل عمل می کنند.

وی، پیشوا را تبیین کننده حقایق دین از دیدگاه شیعه در جامعه خواند و تصریح کرد: اسلام شناس ترین فرد باید در رأس حکومت اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تأکید بر اینکه پیشوای مسلمانان باید نسبت به احکام الهی آگاه تر باشد، خاطرنشان کرد: بعد مذکور در زندگی تمام ائمه(ع) وجود دارد.

آیت الله قربانی، امامان(ع) را مرجع فهم دستورات خداوند در جامعه ذکر کرد و یادآور شد: احکام الهی در خزینه علم امامان(ع) وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امام(ع) غایت خلقت است، اظهار کرد: خداوند جهان را برای امامان(ع) خلق کرده و اگر روزی امام زمان (عج) نباشد تمام زمین و جنبندگان نابود می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان اضافه کرد: اگر در جامعه ای عدالت، صداقت، فضیلت، پارسایی، انصاف و مروت نباشد مردم مانند حیوانات به جان همدیگر می افتند.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه خادم حرمین در یمن 30 میلیون نفر انسان را نابود می کند، بیان کرد: تمام زیربناهای یمن از بین رفته و دنیا در این زمینه خفقان گرفته است .

وی به از بین رفتن امنیت جهانی اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال از بین بردن نظام اسلامی است، اما باید بداند این آرزو را به گور می برد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آل سعود و منافقان با یکدیگر هم پیمان شده اند، تصریح کرد: اکنون منافقان از عراق بیرون رانده شده اند.

وی بر زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) تأکید کرد و یادآور شد: تنها به تحصیلکرده ها، متخصصان فنی و حوزوی نمی توان اعتماد کرد و امروز به افراد مطیع ولایت نیاز داریم.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه بسیجیان در دوران دفاع مقدس افتخار آفریدند، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس بسیجیان از میدان های مین عبور کرده و مسیر را باز کردند.

امام جمعه رشت به راه اندازی جنگ های نیابتی توسط اوباما و آل سعود در منطقه اشاره کرد و گفت: بسیجیان با فرمان مقام معظم رهبری بساط دشمنان را درهم می پیچند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان