Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : فرماندار رشت با اشاره به حد نصاب نرسیدن جلسه انتخاب هیأت رئیسه شورای شهر رشت برای پنجمین بار متوالی، گفت: رفتار اعضای شورای شهر رشت تأسف برانگیز بوده و قابل تحمل نیست.

سید عیسی مهدوی پیش از ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر با انتقاد از برگزار نشدن جلسه هیأت رئیسه شورا برای پنجمین بار متوالی، اظهار کرد: چنین رفتارهایی توسط برخی از اعضای شورای رشت تأسف برانگیز است.

وی با بیان اینکه ما تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکل شورا برداشتیم، افزود: بنده حتی مورد انتقاد شدید برخی از رسانه ها قرار گرفتم و حتی عده ای بسیار ناعادلانه در این زمینه اظهارنظر کردند.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه شورای رشت متشکل از افراد تحصیل کرده است، تصریح کرد: انتظار چنین رفتارهایی از این اعضا نمی رفت و تمایل داشتیم انتخاب هیأت رئیسه شورای رشت مانند دیگر شهرها به موقع انجام شود.

پرونده شورای شهر رشت به هیأت حل اختلاف ارجاع و تصمیمات این هیأت اجرا می شود

وی ادامه داد: اعضای شورا باید به رأی مردم که آنها را به عنوان نماینده خود انتخاب کردند احترام بگذارند و با این اوصاف پرونده شورای شهر رشت به هیأت حل اختلاف ارسال می شود و هر تصمیمی در آنجا گرفته شود قابل اجرا است.

مهدوی از رسانه ها خواست تا نقد منصفانه داشته باشند و از نقد تخریبی بپرهیزند و گفت: برای تمام اعضای شورا و رسانه ها آرزوی توفیق داریم و از همراهی آنها و حضورشان در جلسات قدردانی می کنم.

فرماندار رشت یادآور شد: رفتار برخی از اعضای شورا قابل تحمل نبوده و اصلاً قابل پذیرش نیست که شهر رشت پارلمان نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه پرونده شورا به هیات حل اختلاف ارسال می شود، متذکر شد: به اندازه کافی به اعضای شورای شهر رشت فرصت داده شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور تقاضای فرصت دوباره کرد و گفت: از فرماندار تقاضا می رود تا اجازه دهند برای آخرین بار جلسه انتخاب هیأت رئیسه شورای شهر رشت برگزار شود.

مجید رجبی اظهار کرد: بعد از ظهر امروز با تمام اعضای شورا جلسه ای در ساختمان محل کارم برگزار می کنم و هر تصمیمی گرفته شود تابع آن می شویم.

فرماندار رشت درخواست رجبی را نپذیرفت و پرونده شورای شهر رشت به هیأت حل اختلاف ارجاع می شود و اگر رأی به انحلال شورا داده شود این رأی قابل اجراست.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان