Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه ضامن اجرای همه قوانین امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: دولت باید قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را ابلاغ کند و این قانون در اختیار مردم قرار گیرد.

آیت الله زین العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در سومین مجمع قشر بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان اظهار داشت: جامعه ای که دارای امام و پیشوا نباشد به وضعیت بدی دچار می شود و به طور قطع سقوط می کند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه در گذشته یک ماه قبل از آمدن غدیر و یک ماه بعد از غدیر جشن می گرفتند، افزود: عیدغدیر عید امامت، ولایت و رهبری است. آیت الله قربانی با بیان اینکه امام(ره) بر ایجاد وزارتخانه ای برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر تاکید داشتند، افزود: دولت باید قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را ابلاغ کند و این قانون در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در حکومت علوی اسلامی آمده است، مطرح کرد: امر به معروف و نهی از منکر ضامن اجرای قوانین کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه ضامن اجرای همه قوانین امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر از ذهن، زبان ها و عقل های مردم گرفته شود مردم دیگر معنی حلال و حرام را درک نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر در گفتار اسلامی، حلال و حرام بیان نشود فرزندانی که بزرگ می شوند فرق بین حلال و حرام را متوجه نمی شوند، گفت: کشورهای غربی امر به معروف و نهی از منکر را خلاف آزادی می دانند و در غرب پدر اجازه امر به معروف به فرزند را ندارد و در آنجا امر به منکر و نهی از معروف می شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه ماه محرم در پیش است و باید پیام امام حسین(ع) را برای مردم بیان کنیم، افزود: برخی از بزرگان برای ایراد سخنرانی گاهی تا 15 ساعت مطالعه می کردند چون سخنرانی نیازمند مطالعه است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه روحانیت مسئولیت تبلیغی سپاه امام حسین(ع) را برعهده دارد و باید خرافات را از روضه ها بیرون کند، گفت: باید مراقب باشید و هر حرفی را نزنید و اگر حرف ناحقی زده شد امر به معروف کنید.

آیت الله قربانی با بیان اینکه قمه زدن، قفل زدن و شمشیرزنی از منکرات است و باید از آن جلوگیری شود، مطرح کرد: باید مراقب اجرای قوانین باشیم چون مسئولیت زیادی برعهده  داریم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه اکنون 53 کشور از طریق تلویزیون های دیجیتال مطالب ما را دریافت می کنند، افزود: نباید هر حرفی را بزنیم بلکه باید وحدت را حفظ کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان