Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر کل قبلی صداوسیمای مرکز گیلان از تدوین طرح جامع تحول رسانه ای گیلان خبر داد و گفت: این طرح به مزیت های نسبی گیلان که به فراموشی سپرده شده اند، پرداخته و به صورت نقشه راه تدوین شده است .

علی طلوعی، مدیر کل قبلی صداوسیمای مرکز گیلان امروز(27 شهریور) در آئین تکریم و معارفه مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در سالن اجتماعات بانک صادرات رشت اظهار کرد: عشق و علاقه مهمترین مقوله در پیشرفت کارهاست.

وی با بیان اینکه هرچه داریم از شهدا است گفت: پیشرفت و سربلندی امروز کشور را مدیون شهدا هستیم.

طلوعی با به اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس به عنوان مدیر وارد این استان شده و امسال نیز در آستانه این هفته از استان خارج خواهم شد تصریح کرد: برگزاری کنگره ملی شهدای گیلان از افتخارات بنده در دوران مدیریتم بود که بهترین کنگره در کشور به شمار می رود.

وی، سرعت، دقت و توجه به فرهنگ را مبنای برنامه های صدا وسیما در دوران مدیریتش دانست و گفت: رسانه ثروت نظام است و صدا وسیمای گیلان اکنون در دیگر کشورها قابل دریافت است.

وی اضافه کرد: تولیدات رسانه ای مورد قضاوت عموم قرار خواهند گرفت پس باید به تولیدات رسانه ای بیش از پیش توجه کرد.

طلوعی ادامه داد: طرح جامع تحول رسانه ای گیلان بر اساس برنامه ششم توسعه و آینده نگری در استان تدوین شده است.

وی گفت: این طرح به مزیت های نسبی گیلان که به فراموشی سپرده شده اند، پرداخته و به صورت نقشه راه تدوین شده است.

طلوعی با بیان اینکه برنج، چای و تالاب انزلی از مزیت های نسبی استان است اظهار کرد: در این مقوله ها مشکلات و موانعی وجود دارد که در طرح جامع تحول رسانه ایی به این مسائل پرداخته شده است.

وی تصریح کرد: موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از موارد مهم و نقشه راه طرح تحول رسانه است.

مدیرکل سابق صداوسیمای مرکز گیلان خاطرنشان کرد: مزیت های نسبی گیلان مورد غفلت قرار گرفته است در حالیکه این استان جز نخستین های کشور در بخش راه آهن، کتابخانه و ایستگاه اتوبوس است.

وی خاطر نشان کرد: گیلان دارای فرهیختگان برجسته ایی در گذشته و حال چون بهجت فومنی، میرزا کوچک، پرفسور رضا و.... است که در این زمینه تاکنون کار ماندگاری در استان صورت نگرفته است.

طلوعی اذعان کرد: همچنین در حوزه دفاع مقدس گیلان فیلم ماندگاری تدوین نشده است در حالیکه در استان های دیگر این تولیدات بسیار است.

وی ادامه داد: شهید املاکی با دادن ماسک به همرزمش، به شهادت رسید و شهید خوش سیرت نیز نماد عرفان جنگ و از چهره های ماندگار گیلان است که باید به سایر استان ها معرفی شوند و در این زمینه برنامه های فرهنگی صورت نگرفته است.

مدیرکل سابق صداوسیمای مرکزگیلان موسیقی محلی و لباس محلی را از دیگر مزیت های نسبی گیلان دانست که باید مورد توجه قرارگیرد و افزود: موسیقی گیلان هیچ چیز غیرقابل پخش ندارد.

گفتنی است، در این مراسم حسن ظهیری به عنوان مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان منصوب شد. وی متولد ۱۳۴۳ دانش آموخته مهندسی سخت افزار کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعتبوده که مدیر واحد برنامه ریزی مرکز گیلان، معاون صدای مرکز گیلان به مدت ۲ سال، معاون فنی مرکز گیلان به مدت ۹ سال، قائم مقام مرکز گیلان از سال۸۹ تاکنون، از سوابق کاری وی است.

همچنین علی طلوعی نیز به زودی به عنوان قائم مقام معاون امور استانهای صدا و سیمای کشور کار خود را آغاز خواهد کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان