Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مبارزه با قاچاق را زمینه ساز عدالت اجتماعی و اقتصادی و موجبات اشتغال در کشور دانست و گفت :کیفیت بالای برنج گیلان و معروفیت آن موجب طمع سودجویان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که در سالن شهید انصاری برگزار شد قاچاق کالا را خطری جدی برای امنیت اقتصادی، تولید و اشتغال کشور عنوان کرد و افزود : در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است همه باید با تمام توان در جهت مبارزه با پدیده قاچاق تلاش کنیم و الحمدا... گیلان در این زمینه رویکرد مثبتی را دارد.

وی قاچاق کالا را ضربه به تولید داخل دانست و افزود : با آگاهی بخشی مردم از اثرات منفی پدیده قاچاق گام موثری در مبارزه با این امر است و خوشبختانه  صدا و سیما برنامه های خوبی در این زمینه با بهره گیری از فرمایشات رهبر انقلاب تا کنون ساخته است.

وی همچنین بر ضرورت آگاهی رسانی درست و صحیح از مقررات کالاهای قاچاق تأکید کرد و افزود : آگاهی رسانی در این بخش تنها با برنامه های خبری و گفتگو محور میسر نیست بلکه صدا و سیما می بایست در قالب فیلم های مستند، تئاتر و برنامه های تلویزیونی و رادیویی با رویکرد جدید و اندیشه محور  تلاش کند.

استاندار گیلان شفاف سازی، تسهیل درصدور  مجوزها، روان سازی و به کارگیری تجهیزات مدرن  وفعال کردن و افزایش  قرنطینه ها را گامی موثر در مبارزه با قاچاق دانست و افزود : مبارزه با قاچاق زمینه ساز عدالت اجتماعی اقتصادی و موجبات اشتغال در جامعه خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین از واردات محدود برخی برنج های کم کیفیت و ارزان قیمت استانهای دیگر و بسته بندی با نام برنج محلی گیلان خبر داد و خواستار برخورد جدی با عاملین این امر شد و افزود : متأسفانه عده ای افراد سود جو با مخلوط کردن برنج کم کیفیت ارزان قیمت دیگر استانها و یا خارجی به برند برنج با کیفیت گیلانی ضربه می زنند  که این موضوع بسیار خطرناک است و باید با جدیت برخورد شود.

وی افزود : کیفیت بالای برنج گیلان و معروفیت آن موجب طمع سودجویان شده است.

استاندار گیلان همچنین به درخواست گیلان برای تعیین وزیر نفت به عنوان نماینده دولت در جلسات اقتصاد مقاومتی و موافقت معاون اول رئیس جمهور نسبت به این امر اشاره کرد و افزود : حضور دکتر زنگنه به عنوان وزیر معین استان فرصتی را فراهم خواهد کرد تا از حضور وزیر نفت بهره بیشتری را در توسعه گیلان ببریم.

استاندار گیلان با اشاره به دستاوردهای استان در کارگروه رفع موانع تولید و کسب رتبه دوم و سوم کشوری و جذب تسهیلات بانکی در این بخش اظهار داشت : خود را ملزم می دانیم تا کوشاتر از گذشته در جهت رفع موانع تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه خدمات دولت در حقیقت خدمات نظام است افزود : باید دستاوردها و موفقیت های دولتی در جامعه آگاهی رسانی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان