Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی گیلان از گسترش فعالیت شورای مشارکت های مردمی در راستای کمک بیشتر به مددجویان در این استان خبر داد.

محمدرضا پارسی عصر امروز در نخستین گردهمایی معتمدان عضو شورای مشارکت های مردمی بهزیستی گیلان اظهار کرد: سال 59 سازمان بهزیستی با تأکید بر اصل 29 قانون اساسی در راستای کمک به آسیب دیدگان اجتماعی، کودکان بی سرپرست، زنان سرپرست خانواده و معلولان تشکیل شده است.

وی به تشکیل شورای مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی با حضور معتمدان محلی اشاره کرد و افزود: شورای مذکور زیر نظر فرمانداری ها و با دبیری رئیس اداره بهزیستی شهرستان ها فعالیت می کند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه وظیفه شورای مشارکت های مردمی نظارت بر کمک خیران است، تصریح کرد: شورای مذکور به منظور جلب مشارکت های مردمی فعالیت می کند.

پارسی، نظارت بر سازماندهی منابع مالی و نحوه خدمات دهی را از جمله وظایف شورای مشارکت های مردمی خواند و بیان کرد: درصدد هستیم فعالیت شورای مذکور را در گیلان گسترش داده و بتوانیم این مشارکت ها را سازماندهی کنیم.

وی بر فعال تر شدن موسسه های خیریه و کانون های هیأت امنایی با کمک خیران برای کمک به مددجویان تأکید کرد و گفت: اطلاع رسانی مناسب در زمینه تنوع خدماتی که سازمان بهزیستی متعهد به انجام آن است، از موضوع های مهم محسوب می شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان در ادامه با اشاره به فعالیت 84 سازمان مردم نهاد و انجمن خیران در استان، خاطرنشان کرد: انجمن های مذکور به صورت خانه های شبانه روزی کودکان بی سرپرست یا به شکل کانون های معلولان فعالیت می کنند.

پارسی، 30 موسسه را مربوط به کانون های معلولان عنوان کرد و یادآور شد: سه کانون ناشنوایان در شرق، مرکز و غرب گیلان فعال است.

وی با بیان اینکه دو کانون ناشنوایان و نابینایان در شهر رشت فعالیت می کنند، اظهار کرد: کانون های معلولان ضایع نخاعی در شهر رشت و رودبار فعال هستند.

مدیرکل بهزیستی گیلان به تشکیل کانون های اوتیسم و معلولان سندروم دان در سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: اکنون کانون های معلولان گیلان تخصصی تر از گذشته فعالیت می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان