Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: مطالبات فرهنگیان بازنشسته سال ۹۳ و ۹۴ آموزش و پرورش استان گیلان در آینده ای نزدیک پرداخت می شود.

مهدی حاجتی امشب در یک نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه سند تحول بنیادی، قانون اساسی آموزش و پرورش تلقی می شود اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه کلیات اسناد تحول بنیادی در آموزش و پرورش، به تصویب رسیده و در حال اجرا است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان سند تحول بنیادی را پشتوانه آموزش و پرورش دانست و افزود: در برنامه ششم توسعه، زیرساخت های سند تحول ابلاغ و در حال انجام است.

وی خرید خدمات آموزشی بخش خصوصی را از احکام اجرایی برنامه ششم دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل فراوانی نیروی انسانی در استان گیلان، در خرید خدمات آموزشی بخش خصوصی مشکلی نداریم.

حاجتی با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید تصریح کرد: آموزش و پرورش استان گیلان در آستانه سال تحصیلی جدید اقدامات مطلوبی در ساماندهی مدارس و نیروی انسانی در استان انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات آموزش و پرورش گیلان در اجرای پروژه مهر از اسفندماه سال گذشته در قالب چند کمیته در گیلان آغاز شده است افزود: ساماندهی نیروی انسانی، تجهیز مدارس و مراکز آموزشی یکی از اقدامات کمیته های اجرای پروژه مهر در استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه تاکنون به گونه ای تمهید مقدمات شده است که تمامی مراکز آموزشی در اول مهرماه در استان آغاز به کار کنند تصریح کرد: تلاش شده است حداقل تجهیزات و امکانات برای شروع سال تحصیلی در استان فراهم شود و وضعیت مدارس استان مطلوب است.

حاجتی با بیان اینکه استان گیلان 375 هزار دانش آموز دارد خاطرنشان کرد: 18 هزار کلاس درس در 5 هزار و 99 مرکز آموزشی در سه مقطع در سال جدید میزبان دانش آموزان گیلانی هستند.

وی با اشاره به اینکه 29 هزار و 500 پرسنل فرهنگی در استان به فعالیت مشغول هستند تصریح کرد: در استان گیلان بالغ بر 23 هزار معلم در سال تحصیلی جدید به تدریس در مدارس می پردازند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اینکه توزیع کتاب های درسی ابتدایی در استان آغاز شده است افزود: در هفته اول مهر، کتب رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش در بین دانش آموزان توزیع می شود.

حاجتی با اشاره به اینکه هیچ دانش آموزی در گیلان وجود ندارد که به دلیل نبود مدرسه ترک تحصیل کند تصریح کرد: سالانه دانش آموزانی که به دلایل مختلف قصد بر ترک تحصیل دارند رصد و شناسایی می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: مطالبات فرهنگیان بازنشسته آموزش و پرورش سال 93 و 94 در آینده ای نزدیک پرداخت می شود./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان