Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار عصر امروز در جلسه ی ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت : حضور جوانان در جلسات صرفا مانور سیاسی تحت عنوان مشاورین جوان نباشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه با قدردانی و تبریک کسب موفقیت ورزشکاران گیلانی در پارا المپیک و با تأکید بر اینکه برای جوانان هر چقدر وقت گذاشته شود باز کم است افزود : باید تلاش شود برای دستیابی به یک هدف مشخص برنامه ی دقیقی تعیین گردد و صرفاً به برگزاری جلسات اکتفا نشود.

وی بر ضرورت فعال تر شدن کمیته ها و دبیرخانه ستاد تأکید و خاطر نشان کرد : با بهره گیری از اساتید و کارشناسان خبره می توان به این مهم دست پیدا کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت : تأکید من مبنی بر اینکه هیچ جلسه و شورای تخصصی در دستگاه ها بدون حضور جوانان تشکیل نشود بر این علت است که جوانان باید برای اداره جلسات در آینده آماده شوند.

دکتر نجفی با بیان اینکه حضور جوانان در جلسات صرفا مانور سیاسی تحت عنوان مشاورین جوان نباشدافزود : فقط حضور ظاهری نباشد بلکه از انتقادات و طرح های جوانان در راستای برطرف کردن آسیب های اجتماعی جوانان و نوجوانان بهره گرفته شود.

وی طرح مسائل و مشکلات از سوی جوانان را بسیار مطلوب دانست و افزود : مشکلاتی که از سوی جوانان مطرح می شود در صورت نیاز برای رفع آن در جلسات مشترک دولت با استانداران با نگاهی فرا بخشی طرح خواهیم کرد.

استاندار گیلان گفت : تصمیم گیری، تصمیم سازی و جسارت باید از طریق آموزش و پرورش و معلمان به دانش آموزان تعلیم داده شود و جوانان ما باید به راحتی حرفهایشان را بیان کنند.

دکتر نجفی بر استفاده از ظرفیت بالای NGOها و طرح های جوانان در کمیته های ستاد جوانان تأکید و تصریح کرد : باید از هر ظرفیت برای شکوفایی حضور جوانان، شناسایی تنگناها و رونق فعالیت آنان بهره لازم را ببریم.

وی افزود : از وجود مشاوران جوان دستگاه های اجرایی که توانایی بالقوه ای برای ارائه ی برنامه های مختلف دارند باید کمال بهره را ببریم.

وی به وجود آسیب های فراوان در بخش جوانان اشاره و تصریح کرد : موضوع آسیب های اجتماعی بویژه طلاق جزء آمارهایی است که رهبر معظم انقلاب به آن توجه و حساسیت ویژه ای دارند.

وی خاطر نشان کرد : یکی از آسیب ها که در بخش طلاق در ماه های اخیر مشاهده شد ثبت ازدواج در استانی دیگر و ثبت طلاق در استان گیلان صورت می گرفت که ساماندهی در این بخش انجام پذیرفت.

استاندار گیلان به پویایی و فعال بودن کارگروه رفع موانع تولید استان و بدلیل هدفدار بودن و برنامه داشتن اشاره کرد و گفت : جذب تسهیلات بیشتر برای تولید کنندگان که واحدهای تولیدی آنها تعطیل یا نیمه تعطیل هستند از اهداف این کارگروه است.

وی افزود : هدف دار بودن این جلسات منجر شده تا همیشه جزء استان های اول تا سوم در مصوبات و پرداخت تسهیلات و رفع موانع تولید باشیم.

دکتر نجفی شرایط دانشگاه ها برای تحصیل جوانان در رشته های موردعلاقه ی خود را در حال فراهم شدن عنوان کرد و افزود : والدین با سختی شرایط را برای فرزندان تا مقاطع بالا فراهم می کنند.

وی خاطر نشان کرد : در سال های اخیر تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه ها بیشتر شده و این تکلیف ما را سنگین کرده است و در کوتاه مدت ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت : مشکلات اشتغال جوانان می تواند از طریق هدایت آنان به سمت شرکت های دانش بنیان برطرف گردد.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : فرمانداران نیز در شهرستان ها با تشکیل منظم ستاد ساماندهی جوانان از فرصت هایی که می توان برای جوانان ایجاد کرد کمال بهره را ببرند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان