Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار ظهر امروز در جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان در سال 1395 گفت :زمینه سرشماری اینترنتی در اقصی نقاط استان هرچه بیشتر فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه با اشاره به اینکه اهمیت موضوع سرشماری بر کسی پوشیده نیست افزود : به داده ها، آمار و ارقام دقیق برای برنامه ریزی آینده ی کشور نیاز ویژه داریم.

وی بر لزوم بسیج تمامی امکانات و تجهیزات و هدایت آن به سمت سرشماری تأکید و تصریح کرد : هیچ مدیری و یا شهرداری در مسیر انجام سرشماری نباید هیچگونه تعللی داشته باشد.

دکتر نجفی با تاکید براینکه اطلاعات ارائه شده مردم، محرمانه باقی می ماند، گفت: اطلاعاتی که مردم در اختیار ماموران سرشماری قرار می دهند، فقط برای آمار استفاده می شود.

وی افزود: اهمیت آمار به اندازه ای است که مقام معظم رهبری جلسه ویژه ای برای آن تشکیل می دهند و رئیس جمهوری نیز بر نیازی که به این آمار داریم، تاکید دارند.

دکتر نجفی با تأکید بر استفاده از ظرفیت های مختلف همانند شهرداری ها  و دهیاران ، ائمه جماعات درگردهمایی ها با موضوع سرشماری گفت : استان گیلان به عنوان یک استان فرهنگی که در بخش های مختلف جزء رتبه های برتر است می تواند در سرشماری و ثبت نام اینترنتی نیز به صورت شاخص حرف اول را بزند.

وی ثبت نامه اینترنتی را گام مثبتی برای حضور جدی مردم در تصمیم گیری ها عنوان و اظهار داشت : اگر این اتفاق بیافتند، کشور در آینده بویژه در انتخابات و نیز پرسش های عمومی از مشارکت مردم بهره مند خواهد شد.

وی با بیان اینکه اطمینان دارم فرآیند سرشماری در گیلان به خوبی انجام می گیرد خاطر نشان کرد :زمینه سرشماری اینترنتی در اقصی نقاط استان هرچه بیشتر فراهم شود.

استاندار گیلان همچنین با قدردانی از تلاش های صدا و سیما و انعکاس برنامه های دولت گفت : از ظرفیت صدا و سیما که در بخش های مختلف همراه هستند می توان بهره لازم را برد.

دکتر نجفی بر ضرورت بهره گیری از اساتید دانشگاه ها در برنامه های کارشناسی که اشراف کامل بر موضوعات مختلف دارند تأکید و تصریح کرد : پیام های رادیویی در بخش سرشماری تقویت شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : دستگاه هایی که تجهیزات و خودروهای لازم برای حضور در مناطق صعب العبور دارند با فرمانداران و ستاد سرشماری همکاری لازم را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور رئیس جمهوری در سازمان ملل تصریح کرد: امروز شرایط بین المللی کشور، خوب و مطلوب است و رئیس جمهوری با صدای رسا در سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : شرایط حال حاضر کشور طوری نیست که در بخش های مختلف بویژه اقتصادی غفلت کنیم.

وی افزود : دولت تمام اهتمام خود را برای اینکه گام های اساسی و پایدار بردارد به کار بسته است.

در پایان این جلسه احکام روسای ستادهای سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان ها به فرمانداران داده شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان