Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2
گیلانیان : مدیر عامل شرکت گاز گیلان گفت: طرح گازرسانی به دو شهرک صنعتی کیشستان رشت و گیشلوندان فومن در حال اجرا بوده و با اتمام این عملیات 10 هزار مترمکعب در ساعت بر میزان مصرف گاز در گیلان افزوده می شود.

جمشید ظهیری بعد از ظهر امروز در جلسه شرکت گاز گیلان با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز، اظهار کرد: امیدواریم با مصرف بهینه گاز توسط مردم گیلان شاهد مصرف بیشتر گاز در نیروگاه ها و پایداری هر چه بیشتر گاز در فصل سرما باشیم.

وی با بیان اینکه گیلان دارای بالغ بر 900 هزار مشترک گاز است، افزود: یک هزار و 27 مشترک صنعتی عمده، 93 جایگاه CNG و 3 نیروگاه در گیلان جزو مصرف کنندگان گاز هستند.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه اکنون طرح گازرسانی به دو شهرک صنعتی کیشستان رشت و گیشلوندان فومن در حال اجرا است، افزود: با اتمام این عملیات، 10 هزار مترمکعب در ساعت بر میزان مصرف گاز در گیلان افزوده می شود.

وی از مصرف روزانه 15.7 میلیون مترمکعب گاز در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: 7.9 میلیون مترمکعب از این میزان متعلق به بخش نیروگاهی و بقیه نیز مربوط به بخش غیر نیروگاهی است.

به گفته ظهیری با افتتاح طرح های گازرسانی در هفته دولت امسال، پیش بینی می شود میزان حجم مصرف گاز در روز به 17 میلیون مترمکعب در گیلان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با اجرای پروژه های بند «ق» بر روند گازرسانی به روستا سرعت بخشید، خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه ها در گیلان خوشه هایی در قالب دو فاز طراحی شد.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان گفت: در فاز نخست 47 خوشه برای گازرسانی به بیش از 582 روستا با 70 هزار و 345 خانوار و در فاز دوم 324 روستا با 17 هزار خانوار طراحی شد.

به گفته وی، اکنون ضریب بهره مندی روستاهای گیلان از گاز از 67 درصد به 92 درصد رسیده و 498 هزار خانوار شهری و 286 خانوار روستایی این استان از نعمت گاز بهره مند هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان