Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۰ هزار تن بادام زمینی در سال از طریق قاچاق وارد کشور می شود و باید تلاش کنیم از ورود غیرقانونی بادام زمینی جلوگیری کنیم.

محمدحسین قربانی عصر امروز درجشنواره بادام زمینی که در روستای دهسر آستانه اشرفیه برگزار شد، اظهار داشت: محور توسعه استان حول محصولات کشاورزی است و بادام زمینی آستانه به عنوان یک محصول استراتژیک مهم محسوب می شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بادام زمینی را یک برند برای آستانه اشرفیه دانست و اظهار کرد: آستانه علاوه بر بادام یک محصول استراتژیک مهم دیگر دارد و برنج هاشمی که بهترین برنج ایران است از شهرستان آستانه به عمل می آید.

وی با بیان اینکه 75 الی 80 درصد بادام زمینی کشور در آستانه به دست می آید، تصریح کرد: باید در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است به بحث اشتغال, معیشت و نقش کشاورزان در جامعه و محصولات کشاورزی توجه کنیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه قیمت برنج امسال با حمایت دولت و فشار نمایندگان مجلس به یک قیمت مناسب رسید، بیان کرد: امسال از واردات برنج و ثبت سفارش بی رویه برنج جلوگیری شد.

وی نقش بادام زمینی را در اقتصاد آستانه و استان گیلان موثر دانست و گفت: بیش از 20 هزار تن بادام زمینی در سال از طریق قاچاق وارد کشور می شود و باید تلاش کنیم از ورود غیرقانونی بادام زمینی جلوگیری کنیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار داریم مرکز تحقیقات بادام زمینی در آستانه متمرکز شود، بیان کرد: باید مبحث تحقیقاتی دانش محور و برنامه های تحقیقاتی برای بادام زمینی انجام شود.

قربانی خاطرنشان کرد: در 2 الی 3 سال اخیر ورود بیماری های محصول بادام زمینی از قبیل قارچ، منجر به کاهش کمی و کیفی این محصول شده و در اقتصاد مردم اثر گذاشته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان