Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از احداث آزادراه امامزاده هاشم (ع) ـ بندر انزلی با 59 کیلومتر طول و یک هزار و 200 میلیارد تومان برآورد هزینه اولیه به صورت بی .او.تی خبر داد.

شعبان علی خاوری با اشاره به پیشنهاد اجرای شش پروژه راهسازی گیلان به وزارت راه و شهرسازی در سال 93 اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی با اجرای شش پروژه مذکور موافقت کرده است.

وی به ارائه پیشنهاد مذکور به سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و افزود: سازمان مذکور با سه پروژه راهسازی گیلان موافقت کرده است.

خاوری با بیان اینکه پروژه «سراوان ـ فومن» از طرح های مورد موافقت سازمان برنامه و بودجه است، تصریح کرد: ترانزیت کالا را از آستارا به طرف پونل و فومن داریم و این امر موجب ترافیک این محور شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، دومین پروژه مورد موافقت سازمان بودجه و برنامه ریزی را محور «بندر انزلی ـ رضوانشهر» خواند و بیان کرد: سال گذشته دو پروژه مذکور مجوز عملیات اجرایی را دریافت کردند و ضمانت نامه های آن در حال صادر شدن است.

وی به پروژه «بازکیاگوراب ـ سیاهکل» اشاره کرد و گفت: پروژه مذکور در امتداد پروژه «سراوان ـ سیاهکل» است و در این منطقه ترافیک رها شده ای داریم.

خاوری با تأکید بر امتداد محور سراوان ـ سیاهکل به لاهیجان، خاطرنشان کرد: امر مذکور نیازمند احداث بزرگراه جدیدی است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، خواستار اتصال محور سیاهکل به لاهیجان و املش شد و اظهار کرد: طرح مذکور آماده شده و تفاهمنامه اجرای پروژه با یک سرمایه گذار به صورت بی.او.تی تنظیم شد اما در ادامه کار به نتیجه نرسیدیم.

این مسؤول از مذاکره با گروه سرمایه گذار جدید برای اجرای طرح مذکور خبر داد و یادآور شد: سرمایه گذار جدید متعهد شده تمام عملیات اجرایی از ابتدا تا پایان را انجام دهد اما مذاکرات هنوز به اتمام نرسیده است.

خاوری همچنین به نتیجه رسیدن مذاکرات ادامه آزادراه امامزاده هاشم (ع) به طرف بندر انزلی خبر داد و افزود: محور مذکور به منظور دور کردن ترافیک از شهر رشت به صورت بی.او.تی انجام می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه طول محور «امامزاده هاشم ـ بندر انزلی» 59 کیلومتر است، تصریح کرد: یک هزار و 200 میلیارد تومان برآورد اولیه احداث محور مذکور است.

*بدهی 200 میلیارد تومانی راه و شهرسازی گیلان به پیمانکاران

وی به بدهی بسیار راه و شهرسازی گیلان به پیمانکاران اشاره کرد و گفت: بدهی 145 میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان در سامانه صبا به ثبت رسیده است.

خاوری با اشاره به 50 میلیارد تومان اسناد در راهی راه و شهرسازی گیلان، بیان کرد: 190 تا 200 میلیارد تومان حجم بدهی اداره کل راه و شهرسازی استان به پیمانکاران است و انتظار داریم تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، بدهی این دستگاه را مربوط به اجرای پروژه های استانی دانست و خاطرنشان کرد: سال 94 اعتبارات استانی راه و شهرسازی گیلان 12 درصد اختصاص داده شده در حالی که 500 کیلومتر راه را آسفالت کردیم.

وی به آسفالت 30 کیلومتر آزادراه و بزرگراه گیلان در سال 94 اشاره کرد، یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون 19.8 کیلومتر آزادراه و بزرگراه در استان آسفالت شده است.

خاوری با بیان اینکه 199 کیلومتر روکش آسفالت راه های اصلی و فرعی گیلان در سال 94 انجام شده است، اظهار کرد: در پنج ماه نخست امسال 30.55 کیلومتر از راه های اصلی و فرعی استان روکش آسفالت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به وجود یک هزار و 467 روستای بالای 50 خانوار در استان اشاره کرد و گفت: تعداد یک هزار و 398 روستا حداقل برای یک مرتبه آسفالت شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان