Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مرحله اینترنتی هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن امروز در گیلان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر نجفی هم که امروز در سرشماری اینترنتی عمومی نفوس و مسکن شرکت کرد گفت : مردم گیلان همواره در این مسائل پیشقدم بودند و خوشبختانه گیلان در بخش استفاده از ابزارها و فناوری پیشتاز بوده و هست.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود : ثبت نام اینترنتی کار ویژه ای بود که امسال دولت و مرکز آمار شروع کرده است.

استاندار گیلان تصریح کرد : تمامی دستگاه های اجرایی و ادارات استان موظف هستند هرگونه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری را برای بالا بودن میزان مشارکت مردم در طرح آمارگیری بویژه از طریق اینترنتی به کار گیرند.

وی با تأکید بر لزوم حضور جدی فرمانداران، بخشداران و دهیاران در سرشماری عمومی نفوس و مسکن گفت : فرهنگیان نیز باید در کلاس های درس، دانش آموزان را برای همراهی والدین خود در سرشماری به روش اینترنتی ترغیب کنند.

دکتر نجفی افزود : دهیاران نیز موظف هستند هرگونه تجهیزات و امکانات رایانه ای را در روستاها در اختیار مردم بگذارند تا اکثریت آنان از طریق اینترنت، فرآیند سرشماری را به انجام برسانند.

وی خاطر نشان کرد : برای تشویق بخشداران و دهیاران در جهت بالا بردن مشارکت مردم در ثبت نام اینترنتی ، جوایزی در نظر گرفته شده است.

وی به اهمیت آمار در روند آینده ی کشور اشاره کرد و افزود : برای هر اقدام و تصمیم سازنده برای کشور نیازمند آمار هستیم.

وی با بیان اینکه امروز همزمان با سراسر کشور سرشماری عمومی نفوس و مسکن در گیلان نیز آغاز شده است خاطر نشان کرد : ایران جزء 100 کشور برتر دنیا است که به آمارگیری اهتمام ویژه دارد و قدمت آن در حدود 60 سال است.

نماینده عالی دولت در گیلان سرشماری را یک اقدام مهم ملی و بین المللی دانست و افزود : امروز می خواهیم به دنیا اعلام کنیم که مردم ایران اسلامی با بهره گیری از فناوری های روز در بخش های اجتماعی و تصمیم گیری ها مشارکت بالایی دارند.

وی با بیان اینکه برخی از همسایگان و مناطق اطراف کشورمان با جنگ و نا امنی مواجه هستند گفت : خداوند را شکرگذاریم در فضایی امن و آرام طرح بزرگ آمارگیری در حال انجام است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت : در این مرحله سرپرست خانوارها می توانند با مراجعه به سایت www.sarshomari95.ir و وارد کردن کد ملی و کد پستی اطلاعات خود و افراد تحت تکلف شان را وارد کنند.

کیوان محمدی افزود : این مرحله از سرشماری عمومی نفوس و مسکن تا 24 مهر ادامه دارد.

وی گفت : در این مرحله سرشماری نیاز به اسکن هیچ مدرکی نیست و همه اطلاعات به صورت کتبی و از طریق سایت ثبت می شود.

وی ادامه داد : در مرحله دوم هشتمین دوره سرشماری که از 25 مهر تا 25 آبان برگزار خواهد شد ماموران آمار گیر به درب منازل مراجعه و اطلاعات خانوارها را ثبت می کنند.

کیوان محمدی افزود : 800 آمارگیر هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن را در گیلان اجرا می کنند.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 جمعیت گیلان 2میلیون و 480 هزار نفر است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان