Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان از برگزاری جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین با عنوان شکوه اندیشه در استان خبر داد.

حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: هفتم مهرماه جاری جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین با عنوان شکوه دین به صورت استانی در گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه سال های گذشته جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین به صورت ملی در گیلان برگزار می شد، افزود: ظرفیت بسیاری در این زمینه در گیلان وجود دارد بنابراین پیشنهاد شد جشنواره به صورت استانی برگزار شود.

مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان با اشاره به اینکه در دوره گذشته جشنواره مذکور 9 نفر از گیلان معرفی شدند، اضافه کرد: امسال از بین 200 نفر در استان 70 نفر انتخاب شدند.

وی برگزاری جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین را در چهار محور قرآن، اعتقادی، اخلاق و احکام عنوان کرد و افزود: در مرحله نخست جشنواره از پیشکسوتان حوزه دین در گیلان تجلیل شده است و این امر در سال های آینده دنبال می شود.

پورابراهیم تصریح کرد: مرحله دوم جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین هفتم مهرماه جاری در مجتمع شهید مطهری برگزار و از پیشکسوتان حوزه دین در گیلان تجلیل می شود.

وی با بیان اینکه سه شاخص برای معرفی افراد در جشنواره مذکور مشخص شده است، خاطرنشان کرد: کسانی که کتابی در مسائل دین تألیف دارند جزو نفرات منتخب در جشنواره هستند.

این مسؤول انتخاب گزینه دوم برای معرفی به جشنواره مذکور را افرادی دانست که موسسه ای ایجاد کردند و منشأ خیر و برکت برای استان شدند.

وی خاطرنشان کرد: گزینه سوم افرادی هستند که روش ویژه ای را در استان برای ارائه و انتقال مفاهیم دینی انتقال دادند.

پورابراهیم سخنران ویژه جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین در گیلان را آیت الله رسولی محلاتی و آیت الله قربانی امام جمعه رشت معرفی کرد و یادآور شد: در این جشنواره پیام آیت الله العظمی سبحانی قرائت می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان