Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: ۱۵ هزار و ۲۷۱ کودک در ۴۹۰ مهدکودک زیر نظر سازمان بهزیستی استان گیلان آموزش دیده و نگهداری می شوند.

محمدرضا پارسی با اشاره به اینکه در استان گیلان 15 هزار و 271 کودک در مهدهای کودک سراسر استان نگهداری می شوند، اظهار داشت: این کودکان در 490 مهدکودک زیر نظر سازمان بهزیستی آموزش دیده و نگهداری می شوند.

وی با اشاره به اینکه 21 مهد کودک در حاشیه شهرها در سطح استان در حال فعالیت هستند، افزود: مهدکودک های مذکور با استفاده از تسهیلات ویژه با تعرفه های پایین در مناطق حاشیه شهرها به کودکان خدمات رسانی می کنند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه کودکان و خانواده های حاشیه شهر بیشتر در معرض خطرات ناشی از فقر هستند، خاطرنشان کرد: 21 مهد کودک حاشیه شهر در استان با تعرفه پایین، خانواده ها را به نگهداری کودکان در این مراکز تشویق می کند.

پارسی انسان ها را محور اصلی توسعه در هر جامعه ای عنوان کرد و افزود: توجه به بالندگی و بلوغ در جوانان و نوجوانان باید از دوران کودکی و قبل از ورد به مدارس انجام شود.

وی مهارت های ارتباطی و اجتماعی کودکان آموزش دیده در مهدهای کودک را بیشتر از کودکان نگهداری شده در منازل دانست و خاطرنشان کرد: سطح فراگیری کودکان نگهداری شده در مهدهای کودک به واسطه آموزش از سنین پایین در آنها افزایش می یابد.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به تشکیل مراکزی تحت عنوان مراکز رفاهی کودک و خانواده در کشور تصریح کرد: در این مراکز حتی والدینی که شاغل نیستند می توانند در ساعاتی از روز به منظور یادگیری و آموزش، کودکان خود را به مراکز مذکور ببرند.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور به طور آزمایشی در کشور در حال اجرا است، افزود: سازمان بهزیستی گیلان به طور آزمایشی طرح مذکور را در شهرهای رشت، لاهیجان و انزلی اجرا می کند.

پارسی با اشاره به اینکه باید مهدهای کودک را به عنوان مراکز توسعه افق سازندگی و مهارت آموزی در کودکان تلقی کرد، گفت: باید آموزه های دینی و فکری از سنین کودکی در جوانان آموزش داده شود.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان خاطرنشان کرد: افزایش و توسعه مهارت های ارتباطی، فکری، شاد زیستن و آموزه های دینی از اهداف مهدهای کودک در استان گیلان است.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان