Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آتش نشانان از جمله گروه هایی هستند که با به خطر انداختن خود دیگران را نجات می دهند، گفت: آتش نشانان باید دردها و مشکلات خود را به مسئولان ذیربط انتقال دهند.

آیت الله زین العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار با آتش نشانان رشت که به مناسبت فرا رسیدن روز آتش نشان برگزار شد با خیرمقدم و تبریک به مناسبت روز آتش نشان اظهار داشت: آتش نشانان سختکوش و ایثارگر هستند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه آتش نشانان از جمله گروه هایی هستند که با به خطر انداختن خود دیگران را نجات می دهند، گفت: عنوان "ایثارگر" لایق آتش نشان ها است.

آیت الله قربانی تصریح کرد: هنگامی که آتش به منطقه ای برسد که جان و مال مردم را نابود کند، امید مردم در مرحله نخست به خداوند و در مرحله دوم به آتش نشانان است و دست خود را برای کمک به سمت آتش نشانان دراز می کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه برخی از آتش نشانان نیز در موقع امدادرسانی آسیب جدی می بینند، افزود: آتش نشانی در دیروز روی اصول علمی و تکنیک نبود ولی اکنون با توجه به وضعیت ساختمان ها، معابر و نوع سیستم های گرمایشی از روی علم و آگاهی و دانش انجام می شود.

آیت الله قربانی با بیان اینکه آتش نشانان باید دردها و مشکلات خود را به مسئولان ذیربط انتقال دهند و با این عمل مسئولان را وادار به سرمایه گذاری و آموزش های علمی آتش نشانان کنند، گفت: ارائه مشکلات و درخواست خرید تجهیزات از جمله حقوقی است که برای هر فرد تعیین شده و حق نیز گرفتنی است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با قرائت حدیثی از مولای متقیان حضرت علی(ع) که فرمودند "هر کسی برای گرفتن حق خود باید سر و صدا کند و کسی حق سرزنش او را ندارد" مطرح کرد: مشکلات و خواسته های خود را به مسئولان منتقل کنید چون درخواست های شما شخصی نیست و جهت خدمت رسانی به مردم است.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه فردی در جبهه جهت حفظ جان و امنیت مردم به شهادت می رسد و یکی هم همانند آتش نشانان برای نجات مردم شهید می شود، افزود: کسانی که زیر آوار می مانند و یا با آتش می سوزند و فردی که برای نجات فردی دیگر در دریا غرق می شود همه اینها شهید محسوب می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه کارهای آتش نشانان مجاهدانه و جهاد فی سبیل الله است، گفت: مسئولان باید از ارائه درخواست شما خوشحال شوند چون شما امنیت عمومی مردم را تامین می کنید.

DSC_3743 DSC_3752 DSC_3763 DSC_3765 DSC_3770 DSC_3775 DSC_3788 DSC_3792 DSC_3795 DSC_3819 DSC_3823

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان