Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: قدردان فضای آرامش و امن موجود برای آموزش فرزندان این بوم و سرزمین هستیم.

دکتر محمدعلی نجفی روز سه شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه گیلان در رشت بیان داشت: قدردان فضای امنی هستیم که در آن حدود پنج میلیون دانشجو و افزون بر 13 میلیون دانش آموز با آرامش، همیاری و همدلی به امر آموختن مشغول هستند.

وی افزود: دانشگاه، مظهر علم و دانش است و دانشجو باید در کنار دانش و علم، پویا و دارای تحرک اجتماعی و سیاسی و همراه مردم جامعه خویش باشد.

نماینده عالی دولت افزود :مطالبه گری دانشجویان اگر با مطالعه و اطلاعات دقیق و درست همراه باشد، قطعاً زمینه ساز تلاش بیشتر مسئولان برای حل مشکلات خواهد بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز اگر اقتصاد دانش بنیان را مطرح می کنیم در کنارش فرهنگ دانش بنیان نیز مطرح است، گفت: دانشجویان فرصت و ثروت عظیمی برای نظام اسلامی ایران محسوب می شوند.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد :در دانشگاه با زبان علم، خرد و عقلانیت باید صحبت کرد و علم و دانش زمانی می تواند حاکم باشد که در دانشگاه محیط آزاد نقد و اندیشه و اظهارنظر فراهم باشد.

وی پروفسور مجید سمیعی را افتخار گیلان، ایران و دنیا خواند و افزود: اگر اصفهانی ها نصف جهان را به او تقدیم می کنند، آذری ها با افتخار او را میزبان می شوند و مازندرانی ها به او لقب فرزند شمال داده اند؛ ما به خود می بالیم که پروفسور مجید سمیعی همیشه گیلانی و همیشه یک رشتی بوده و باقی خواهد ماند.

بر اساس آخرین آمار، بیش از 9 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی، حدود پنج هزار نفر در کارشناسی ارشد و بیش از یک هزار دانشجو در مقطع دکتری در دانشگاه گیلان تحصیل می کنند.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و مرکز علوم اعصاب هانوفر آلمان امضاء شد .

دانشگاه گیلان دارای 561 عضو هیات علمی است، این دانشگاه 9 دانشکده، یک پردیس دانشگاهی و دو پژوهشکده دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان