Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه عالمان دین با قلم و زبان حقایق دین را بیان کنند گفت: باید نیروی انسانی والا و ارزشمند در جامعه شناسایی و مورد قدردانی قرار گیرند.

آیت الله زین العابدین قربانی در جشنواره استانی شیوه های نوین معارف تدریس در انزلی اظهار کرد: شیوه های نوین تدریس معارف دینی راه گشایی مقابله با بسیاری از ترفندهای شوم دشمنان است.

وی با بیان اینکه رونق طرح شیوه های نوین تدریس معارف دین مدیون همکاریها و حمایت های مسئولین ارشد کشوری است گفت: مسئولان کشوری و استاتی در راستای هر چه باشکوه کردن این طرح بسیار سعی و تلاش کرده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

آیت الله قربانی به مقوله مهم حق شناسی اشاره کرد و افزود: پیشکسوتان بزرگ و فرهیختگان دینی ارزشمندی در جامعه داریم که تلاش های بسیاری برای گسترش دین اسلام انجام داده اند و در راستای این طرح بزرگ از عالمان بزرگ دینی قدردانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: گسترش و ترویج معارف دینی از سفره ابا عبدالله الحسین، علیه السلام نشات گرفته است.

آیت الله قربانی افزود: با توجه به در پیش بودن ماه پر فضیلت محرم تبلیغ دینی در مناطق دور، شهر و روستا آغاز شده است.

نماینده ولی فقیه گیلان خاطر نشان کرد: هدف ابا عبدالله الحسین تبلیغ دین بود.

وی ادامه داد: سرمایه ما در حوزه دین، شهادت ابا عبدالله  الحسین، علیه السلام  و سخنان ارزشمندش است.

آیت الله قربانی به دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هفته دفاع مقدس یادآور دلاوریها و از خود گذشتگی های شهداست که جان عزیزشان را در دفاع از وطن از دست داده اند.

وی تصریح کرد: مدارس و دانشگاه واساتید و... به نوعی تربیت جامعه را برعهده دارند که بایستی مورد توجه و قدرشناسی قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: حق شهدا، خانواده های شهدا، قیام عاشورا و عاشورای حسینی و زحمات عالمان ربانی را فراموش نکنید.

آیت الله قربانی خاطر نشان کرد: عالمان دین با بیان و با قلم و زبان حقایق دین را بیان کرده اند.

وی گفت: اگر صحیفه امام و سخنان و نوشته هایش نبود و شاگردانش نبود، اکنون انقلابی وجود نداشت.

آیت الله قربانی تصریح کرد: باید نیروی انسانی والا و ارزشمند در جامعه شناسایی و مورد قدردانی قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در گیلان اذعان کرد: کار علمای دین از اوصیای دین والاتر است.

آیت الله قربانی به نوشته های امام اشاره کرد و افزود: نوشته ها، اندیشه ها و روشنگری ها و تبعید و امام رحمه الله علیه دین اسلام و حقایق را اثبات کرد.

وی به تبیین دین پرداخت و گفت: عالمان دینی، ائمه اطهار و روحانیت آگاه و ولایت فقیه وظیفه تبیین دین  اسلام را دارند نه اینکه دشمنانی که چیزی از اسلام نمی فهمند به تبیین دین بپردازند.

امام جمعه رشت خاطر نشان کرد: در گذشته برای دشمنان دین اسلام  باورکردنی نبود که اینگونه اسلام در ایران پیشرفت کرده و حکومت را اینگونه با اقتدار هدایت کنند.

وی به توجه و آزادی اسلام به پیشرفت علم و دانش اشاره کرد و افزود: دشمنان فکر می کردند که اسلام  زنان را حبس می کنند که اکنون شاهد پیشرفت روز افزون و فعالیت چشم گیر بانوان در بخش های مختلف در حکومت  انقلاب اسلامی هستیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: عالمان دین نیز نوشته ها و کتب بسیاری در راستای گسترش و تبین دین ارائه داده اند و این نشان دهنده توجه اسلام و آزادی پیشرفت در دین اسلام است.

وی خاطر نشان کرد: اسلام در ایران نیروهای را تربیت کرده که فی سبیل الله با عشق به وطن خدمت کرده و از آرمان ها و ارزش های دینی دفاع می کنند.

آیت الله قربانی خاطر نشان کرد: بیش از 900بقعه در گیلان شناسایی شده است وبیش از هشت هزار شهید گیلان در راستای دفاع از وطن و دین تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که شهدای ما از بقاع و امام زادگان والاترهستند چرا که شهدا با اجازه ولی فقیه در راه شهادت گام برداشته اند.

وی به جبهه اشاره و تصریح کرد: ایمان، اخلاص، محبت و عطوفت و .... از ویژگی های بارز شهدا است که در راه دین و وطن به شهادت رسیدند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه شهدا با علم به شهادت رسیدند و تاکید بر اینکه احترام و قدردانی شهدا برهمگان واجب است گفت: وظیفه همگان است که از رشادت های دلیر مردان این مرز و بوم که در حبهه های نبرد برای دفاع از دین و وطن جان خود را از دست داده اند قدر شناسی کنیم و احترام و تجلیل از خانواده های شهدا بر همگان واجب است.

وی گفت: باید همگان قدردان عالمان  ربانی باشند تا جامعه قدردان این نیروهای ارزشمند باشد.

آیت الله قربانی تصریح کرد: همه علمان دینی تلاش کنند در راستای گسترش دین ربانی باشند تا مردم از عملکرد شان بوی معنوی و خدایی استشمام کنند.

 وی خاطر نشان کرد: نیروی زمینی، دریایی، اطلاعات،  نیروی انتظامی و سپاه سفینه نجات هستند و صبغه دینی دارند.

 امام جمعه رشت با بیان اینکه عالمان دینی ابزار نجات هستند خاطرنشان کرد: عالمان دینی که کهولت داشته و پیر شده اند حضوری به درب منزلشان رفته و از زحمات چندین ساله شان قدر دانی کنید تا مایه قوت قلبیشان شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان