Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، آموزش و فرهنگ کار را راهکار تولید و اشتغال عنوان کرد و گفت: امروز حل مشکل اشتغال و تولید نیازمند روحیه انقلابی است.

جبار کوچکی نژاد عصر امروز در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا(ص) این شهر با اشاره به اینکه نگاه ها در مثلث دولت، صنعت و دانشگاه به تولید و اشتغال است اظهار کرد: در افق 1404 باید سرآمد کار و تولید در منطقه باشیم.

وی به پشت سر گذاشتن دو برنامه چهارم و پنجم توسعه در کشور اشاره کرد و افزود: نسبت به برنامه توسعه کشور بسیار عقب هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانی برای برطرف کردن مشکل اشتغال وام های سه میلیون تومانی پرداخت کردند، تصریح کرد: امسال مبلغ 40 هزار میلیارد تومان برای فعال کردن واحدهای تولیدی در کشور به تصویب رسیده است.

کوچکی نژاد، اعتقاد مسؤولان به آموزش را مهم خواند و بیان کرد: تنها پرداخت پول مشکل اشتغال و تولید را برطرف نمی کند و نیازمند ارائه آموزش در راستای ارتقای بهره وری در تولید هستیم.

وی به بحران جنگ در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بحران جنگ را با روحیه انقلابی و ایثارگری برطرف کردیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت انواع سلاح در اواخر دوران دفاع مقدس در کشور، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس منافع شخصی و حقوق های نجومی مطرح نبود.

کوچکی نژاد، برطرف کردن مشکل اشتغال و تولید را نیازمند روحیه انقلابی دانست و یادآور شد: اکنون رقابت پذیری محصولات در داخل و خارج از کشور بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه آموزش و نهادینه کردن فرهنگ کار راهکار تولید و اشتغال است، اظهار کرد: در بخش صنایع پروانه های تولید بسیاری صادر می شود اما در کنار آن نیازمند آموزش های کاربردی هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از گرایش 33 درصد دانش آموزان به طرف هنرستان ها در سال تحصیلی 96 ـ 95 خبر داد و افزود: اعتقاد داریم دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند بخشی از مشکل اشتغال و تولید را برطرف کند.

کوچکی نژاد، خواستار تقویت مراکز فنی و حرفه ای شد و بیان کرد: کمتر از 50 درصد از برنامه ها تاکنون اجرایی شده است.

وی به جذب 6 هزار نفر دانشجو توسط دانشگاه تربیت معلم در سال جاری اشاره کرد و گفت: تعداد جذب نیروهای مذکور نیاز آموزش و پرورش را برطرف نمی کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نبود احکام برنامه دانشگاه فنی و حرفه ای در برنامه ششم توسعه کشور، خاطرنشان کرد: توسعه دانشگاه های فنی و حرفه ای از احکامی است که آن را پیگیری می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان