Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

آیت الله زین العابدین قربانی عصر امروز در دیدار با فرماندهان انتظامی گیلان به مناسبت هفته ناجا با اشاره به اینکه پلیس حافظ هنجارهای دینی و اجتماعی است، اظهار کرد: پلیس باید حدود الهی را در جامعه حفظ کند.

وی بر تنگ شدن عرصه برای هنجارشکنان تأکید کرد و افزود: نیروهای انتظامی و نظامی با عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری بهترین امنیت را برای کشور به ارمغان آوردند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پلیس در حکومت اسلامی دارای ولایت فقیه باید ولایتمدار و خادم ملت باشد، تصریح کرد: دینداری و خدمت به خلق ارزش محسوب می شود.

قربانی، فطرت تمام انسان ها را دارای دینداری خواند و بیان کرد: فطرت پلیس جمهوری اسلامی دین مداری، ولایت مداری و خدمت صادقانه است.

وی با اشاره به اینکه حفظ امنیت اکنون سخت تر از گذشته شده است، خاطرنشان کرد: علوم روز مانند تیغ دولبه است و باید برای تعلیم صحیح از آن استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر درس گرفتن پلیس از فرهنگ عاشورایی تأکید کرد و یادآور شد: رفتار پلیس تأثیر اخلاقی بسیاری در اجتماع دارد.

* کاهش محسوس جرایم در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان نیز در دیدار مذکور نقش پلیس در جامعه را کلیدی عنوان کرد و گفت: پلیس حافظ نظم و امنیت در اجتماع است.

سردار محمدرضا میرحیدری به کسب رتبه دوم کنترل جرایم در گیلان اشاره کرد و افزود: پلیس گیلان در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری دارای رتبه نخست در کشور است.

وی با بیان اینکه پلیس گیلان نیرویی متعهد به ولایت و خادم مردم است، تصریح کرد: گیلان کاهش محسوسی در کنترل جرایم داشته است.

فرمانده انتظامی گیلان از هوشمندسازی ورودی های استان خبر داد و بیان کرد: گیلان باید دارای سیستم های کنترلی جدیدتری باشد.

میرحیدری با اشاره به انجام بسیاری از جرایم توسط مهاجران، اظهار کرد: مردم گیلان با همکاری با پلیس امنیت در جامعه را تولید کردند.

وی در ادامه به فرا رسیدن ماه محرم اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان اسلام و تشیع به دنبال ایجاد شکاف بین مسلمانان هستند.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه بعضی از افراد در تزویر دشمنان غرق شدند، خاطرنشان کرد: دشمنان به دنبال خدشه دار کردن چهره پاک مسلمانان و شیعیان هستند.

میرحیدری، تندروی و کندروی را خارج از مکتب اهل بیت(ع) خواند و بیان کرد: دشمن دل های جوانان را هدف رفته است.

وی، خواستار ایجاد وحدت بیشتر بین وعاظ و مداحان در مراسم محرم شد و تصریح کرد: نباید با جریحه دار کردن احساس ها و حرکت های غیر دینی دشمنان را خشنود کنیم.

فرمانده انتظامی گیلان بر تأثیرگذاری مدیحه سرایی ها در ذهن جوانان تأکید کرد و افزود: هیأت های مذهبی باید فرهنگ علوی و حسینی(ع) را با رفتار نیک خود در دل مردم جای دهند.

میرحیدری با اشاره به اینکه ایجاد امنیت و آرامش در جامعه برگرفته از فرهنگ علوی و حسینی(ع) است، گفت: حفظ نظم در ایام سوگواری اهل بیت(ع) موجب آرامش عزاداران حسینی(ع) می شود.

DSC_4845 DSC_4852 DSC_4865 DSC_4867 DSC_4881 DSC_4883 DSC_4892 DSC_4899 DSC_4923 DSC_4940 DSC_4941 DSC_4946

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان