Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در آیین افتتاح مدرسه استثنایی پیامبر اعظم (ص) رشت از احداث تعداد 234 مدرسه با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد تومان در گیلان خبر داد و افزود : این مبلغ علاوه بر 23 میلیارد تومانی است که در بخش استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس استان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این آیین با بیان اینکه خدا را شاکریم که با همت خیرین عزیز بار دیگر شاهد افتتاح ا مدرسه هستیم افزود : در حالی که کشورهای همسایه، و پیرامونی گرفتار درگیری داخلی و خارجی هستند در کشورمان بیش از 13 میلیون دانش آموز و حدود 5 میلیون دانشجو در آرامش و امنیت مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه الحمدا... ، گیلان با وجود فضای خوب همدلی، همراهی و همزبانی که در کشور زبانزد است در حال توسعه و پیشرفت می باشد افزود : بسیار خرسندیم که مردم گیلان در فضای امن متأثر از کشور با رویکرد مثبت در فضای کسب و کار مشغول به فعالیت هستند.

وی به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش تعلیم و تربیت اشاره کرده و با بیان اینکه در دولت یازدهم تعداد 234 مدرسه با بیش از هزاران کلاس درس با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد تومان در گیلان احداث گردید افزود : این مبلغ علاوه بر 23 میلیارد تومانی است که در بخش استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس استان هزینه شده است .

استاندار گیلان زیبایی ساخت این گونه مدارس را وجود اندیشه خیر، همیاری و در کنار هم بودن دانست و افزود : حدود 20 درصد مدارس استان توسط خیرین عزیز ساخته و کامل می شود.

وی اندیشه ساخت مدارس توسط خیرین را اندیشه بزرگ مردان توصیف کرد و افزود : الحمدا... شرایطی را که مجمع خیرین مدرسه ساز استان و کشور فراهم کرده شاهد شکل گیری این گونه اقدامات ارزشمند در کشور هستیم.

دکتر نجفی روحیه بخشش توسط این خیرین را از عنایت و الطاف پروردگار دانست و افزود : این روحیه بسیار ارزشمندی است که خداوند به شما خیرین عزیز عنایت فرموده است.

دکتر نجفی اظهار داشت : برخود وظیفه می دانیم تا تمامی امکانات لازم را برای حضور هر چه بیشتر خیرین جهت توسعه و تعالی استان فراهم کنیم.

آموزشگاه استثنایی 12 کلاسه پیامر اعظم (ص) با ساخت عرصه 883 مترمربع و اعیان 656 مترمربع توسط خیرمدرسه ساز، مهدی کیانی فرد در سال جاری تجدید بنا گردید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان