Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت های مذهبی سپاه قدس گیلان گفت: نیازمند انسجام و همبستگی مداحان ولایی با محوریت واحد در گیلان هستیم.

محمد پوراسماعیلی ظهر امروز در دیدار مداحان این شهرستان با آیت الله رضا رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: پیگیری دغدغه مقام معظم رهبری از برنامه های سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت های مذهبی سپاه قدس گیلان است.

وی به رتبه سی ویکم سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت های مذهبی سپاه قدس گیلان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: امسال رتبه نخست را در کشور کسب کردیم.

رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت های مذهبی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه جذب، سازماندهی و تربیت سه محور فعالیت های این سازمان است، تصریح کرد: تعداد 2 هزار و 500 نفر مداح خواهر و برادر در استان داریم و 60 نفر از این افراد عضو بسیج مداحان گیلان هستند.

پوراسماعیلی از تحول بنیادین در آموزش مداحان بسیجی گیلان خبر داد و بیان کرد: آموزش مداحی رده سنی هفت تا 13 سال در تراز انقلاب اسلامی در استان آغاز شده و شاهد رشد چشمگیری در این عرصه هستیم.

وی به آموزش مداحان مجلس دار و دارای مخاطب در سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت های مذهبی سپاه قدس گیلان اشاره کرد و گفت: ارتقای سطحی کیفی و محتوایی مداحان با استفاده از علما و استادان در استان در حال انجام است.

این مسؤول، با اشاره به برگزاری چهارمین اجتماع مداحان بسیجی گیلان در پنجشنبه هفته گذشته، خاطرنشان کرد: با فرا رسیدن ماه محرم مداحان آماده برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) هستند.

رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت های مذهبی سپاه قدس گیلان، خواستار انسجام مداحان با محوریت واحد در استان شد و اظهار کرد: همگرایی مداحان در اجرای برنامه ها در گیلان حائز اهمیت است.

پوراسماعیلی بر همبستگی نیروهای مداح ولایی در گیلان تأکید کرد و یادآور شد: همگرایی مذکور در حرکت فرهنگی، منسجم انقلابی و ارزشی در استان تاثیرگذار است.

*مساجد در اختیار هیأت های مذهبی گیلان گذاشته شود

وی با بیان اینکه نبود انسجام به پیکره مداحان گیلان ضربه وارد می کند، تصریح کرد: عرصه فعالیت های فرهنگی و پرچم امام حسین (ع) در دست هیأت های مذهبی است و مساجد باید در اختیار این هیأت ها گذاشته شود.

رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت های مذهبی سپاه قدس گیلان، خواستار حمایت مسؤولان از پرچمداران امام حسین (ع) شد و بیان کرد: پشتیبانی از جبهه فرهنگی در استان حائز اهمیت است./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان