Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران از تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه خبر داد و گفت: تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه و فضای مجازی کسب و کار دو عنصر حیاتی شکوفایی اقتصاد کشور است.

جلال الدین محمدشکریه کانیزه شدن فروشگاه ها را یکی از طرح های بسیار بزرگ در ایران عنوان کرد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در کشور آغاز شده است، افزود: در طرح مکانیزه فروشگاهی از همکاری تمام شرکت های تولید کننده نرم افزاری بهره مند می شویم.

نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران از تهیه تفاهمنامه ای بین رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و این اتاق خبر داد و گفت: بانک ها در این طرح بزرگ در قالب پروژه نصب یعنی نصب صندوق مکانیزه رایگان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه به تمام بانک ها فراخوان داده شده تا در راستای طرح مذکور کمک کنند، ادامه داد: تلاش خود را بر این مبنا قرار داده ایم که رانتی صورت نگیرد و تولید کننده داخلی بتواند در این پروژه ملی به ما کمک کند.

محمدشکریه اضافه کرد: آیین نامه صندوق های مکانیزه فروشگاهی باید از طریق سازمان امور مالیاتی به دست ما برسد و برای اینکه از این طرح عقب نمانیم فراخوان مورد نظر صادر شده و استفاده از شرکت های نرم افزاری و بانک ها در دستور کار قرار داده است.

وی استفاده از شرکت های بومی و داخلی برای اجرای پروژه ملی که در شفافیت اقتصادی می توانند مفید واقع شوند را از اهداف طرح مکانیزه فروشگاهی در اصناف کشور عنوان کرد و گفت: کارگروهی در این زمینه تشکیل شده تا بتواند کار را به سرانجام برساند.

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان حضور اصناف در فضای مجازی کشور را از دیگر برنامه های تدوین شده در اتاق اصناف ایران عنوان کرد و یادآور شد: باید بستری فراهم کنیم تا علاقه مندان به توزیع در فضای مجازی از شرکت اتاق اصناف ایران ثبت نام شوند و به صورت آنلاین بتوانند خریدها را انجام دهند.

وی با بیان اینکه دستگاه های مربوطه دولتی روی آیین نامه فروشگاه مجازی و تجارت شبکه کار کارشناسی کردند، یادآور شد: این آیین نامه به تأیید وزیر بازرگانی رسیده و 6 ماه زمان صرف شد تا آن را نهایی کنیم و بتوانیم در فضای مجازی کالای خود را به فروش برسانیم.

محمدشکریه تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه و ایجاد فضای مجازی کسب و کار را دو عنصر شکوفایی اقتصاد کشور دانست و گفت: فضای مدرن تجاری، کسب و کار را افزایش می دهد و نظام توزیع و خدمات باید نوین باشد.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از فضای مجازی برای خرید و فروش آنلاین کالای شرکت های داخلی، خاطرنشان کرد: فضای کسب وکار تا 10 سال آینده با روش سنتی انجام نمی شود و باید به سمت فضای مجازی پیش رویم تا با تکنولوژی روز بتوانیم خود را اداره کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان