Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس گفت: وزارت ورزش و جوانان باید بستر بهبود شرایط برای ورزشکاران و فعالیت فدراسیون ها را فراهم کند تا خود فدراسیون ها بر اساس قانون به امور حرفه ای خود در عرصه بین المللی بپردازند.

سیدکاظم دلخوش ، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بین مسئولان فدراسیون های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان اختلاف بوده و پشت صحنه های سیاسی وجود دارد، گفت: اگر نگاه ها حرفه ای بود به چنین مشکلاتی برخورد نمی کردیم لذا سکوت مسئولان ورزشی کشورمان در خصوص نامه کمیته بین المللی المپیک (IOC) مبنی بر پیگیری چگونگی اوضاع ورزش ایران نیز می تواند بر همین مبنا باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون اصل 44 نظارت، سیاست گذاری و اجرا تفکیک شده است لذا در همه عرصه ها باید این قانون رعایت شود، افزود: با توجه به نکته مذکور، فدراسیون های ورزشی باید حق و حقوق خود را مطابق قانون از مسئولان مطالبه کنند و اجازه دخالت در امور را ندهند.

دلخوش با انتقاد از وضعیت عرصه ورزش در کشور، افزود: استقلال کاری فدراسیون ها باید در اساسنامه های ورزشی ذکر شود تا بتوان به جایگاه بهتری در میان کشورهای مختلف دست یابیم.

نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساسنامه های فدراسیون های ملی باید به تصویب فدراسیون های بین المللی متبوع برسد و تغییر در تبصره ٢ از ماده ١٥ اساسنامه فدراسیون های ورزشی موجب اختلال در روند این موضوع می شود، تصریح کرد: فدراسیون های ورزشی باید جدی تر با موضوعات برخورد کنند.

دلخوش با اشاره به اینکه امروزه متاسفانه برخی از رشته های ورزشی و ورزشکاران مورد بی توجهی قرار گرفته اند و برخی دیگر بیش از حد مورد توجه قرار دارند، ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان باید بستر بهبود شرایط برای ورزشکاران و فعالیت فدراسیون ها را فراهم کند تا خود فدراسیون ها بر اساس قانون به امور حرفه ای خود در عرصه بین المللی بپردازند.

نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس مقررات فدراسیون های بین المللی دخالت دولت در امور فدراسیون ها امری مشکل زا است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان