Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل پست گیلان از صدور الکترونیکی اسناد املاک در یک هزار و 700 روستای این استان خبر داد.

ابوالفضل باقری منش پیش از خطبه های نماز جمعه امروز این شهر با ارائه گزارشی از خدمات پستی گیلان اظهار کرد: گیلان سومین استان کشور در ارائه خدمات پستی است.

وی وجود واحدهای پستی در گیلان را موجب کاهش سفرها و جلوگیری از هزینه های جاری و مالی دانست و افزود: سامانه الکترونیکی املاک کشور با همکاری مسؤولان گیلان در شهر رشت راه اندازی شده است.

مدیرکل پست گیلان با بیان اینکه با راه اندازی سامانه مذکور روند صدور اسناد مالکیتی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته انجام می شود، ادامه داد: با سامانه الکترونیکی اسناد برای اشخاص حقیقی یا حقوقی با سهولت انجام می شود که به لحاظ کمی و کیفی مهم است.

وی با اشاره به اینکه سیستم مدیریت یکپارچه املاک کشور با عنوان سیماک در دهیاری روستای پیربازار رشت راه اندازی شد، خاطرنشان کرد: این نرم افزار در راستای آیین نامه دولت الکترونیک و ارائه سرویس به روستائیان ایجاد شده است.

باقری منش از اجرای طرح سیماک در روستاهای منتخب گیلان خبر داد و یادآور شد: این سامانه توسط اداره کل پست در استان راه اندازی می شود.

به گفته وی، با صدور اسناد الکترونیکی مجوز املاک مردم در روستا و هفت شهرداری در شهرهای استان به صورت الکترونیکی با مدیریت پست به صورت تک برگی به مردم ارائه می شود.

این مسؤول با تصریح بر اینکه طرح مذکور برای نخستین بار در گیلان اجرایی می شود، گفت: صدور اسناد ساختمان و املاک در یک هزار و 700 روستا به صورت دیجیتالی انجام می شود.

وی در ادامه به موضوع سرشماری الکترونیکی اشاره کرد و یادآور شد: بحث سرشماری نفوس و مسکن و سرشماری با روش اینترنتی در حال انجام است.

باقری منش با اشاره به اینکه طبق تأکیدات مسؤولان ارشد کشور سرشماری اینترنتی را انجام می دهیم، اظهار کرد: سرشماری به صورت اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی فرصت ثبت نام اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن را تا 24 مهر ماه جاری عنوان کرد و متذکر شد: سامانه اینترنتی به سهولت در اختیار همگان قرار دارد و موجب کاهش هزینه و افزایش سرعت در کار را به دنبال دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان