Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان از کسب رتبه نخست رسیدگی به پرونده های قضایی توسط این دادگستری در کشور خبر داد.

احمد سیاوش پور عصر امروز در دیدار با سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه مسیر حق سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد، اظهار کرد: تامین امنیت یکی از ضرورت ها در جامعه محسوب می شود و پلیس آن را به ارمغان آورده است.

وی به حرکت پلیس با تدبیر در جامعه اشاره کرد و افزود: سرعت در امور یکی از خواسته ها مردم است و دادگستری گیلان رتبه نخست در رسیدگی به پرونده ها در کشور را کسب کرده است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه سرعت رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضایی استان بالا است، تصریح کرد: توجه به امنیت از اولویت های کاری دستگاه قضایی محسوب می شود.

سیاوش پور به تعامل مناسب بین پلیس و دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: 21 هزار پرونده در اجرای احکام دادگستری گیلان وجود دارد و 10 هزار پرونده در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه امنیت شاخص مهمی برای دستگاه قضایی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: پلیس در روند اجرای پرونده ها نقش موثری داشته است.

رئیس کل دادگستری گیلان بر دستگیری متهمان پرونده های باقی مانده از طرف پلیس تأکید کرد و یادآور شد: حفظ حقوق بیت المال از اهداف مهم دستگاه قضایی است.

سیاوش پور با بیان اینکه حفظ اراضی ملی و حفاظت محیط زیست از اولویت های کاری دادگستری گیلان است، اظهار کرد: جلوگیری از تهاجم به محیط زیست و اراضی و منابع ملی باید از مهم ترین اهداف دستگاه های مختلف باشد.

وی به موفقیت پلیس گیلان در حوزه ترافیک اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه راه های استاندارد کمی در استان وجود دارد اما روند روبه رشد موفقیت پلیس حائز اهمیت است.

این مسؤول، با اشاره به وجود همدلی بین دستگاه قضایی و پلیس گیلان، بیان کرد: پرونده های قضایی باید دارای مستندسازی قوی و اساسی باشد.

*عملکرد مثبت پلیس موجب افزایش احساس آرامش می شود

فرمانده انتظامی گیلان نیز در دیدار مذکور به وجود امنیت مطلوب در استان اشاره کرد و گفت: عملکرد مثبت پلیس موجب افزایش احساس آرامش و امید در جامعه می شود.

سردار محمدرضا میرحیدری با بیان اینکه دین مداری و قانون محوری مردم گیلان سبب ایجاد امنیت در جامعه شده است، تصریح کرد: گیلان رتبه دوم کنترل و کاهش جرائم در کشور را کسب کرده است.

وی از کاهش چشمگیر سرقت ها در گیلان خبر داد و بیان کرد: ورودی های استان تحت نظارت کامل پلیس قرار دارد و این امر سبب افزایش 57 درصدی کشف انواع مواد مخدر در گیلان شده است.

فرمانده انتظامی گیلان به افزایش 29 درصدی دستگیری مجرمان و قاچاقچیان در استان اشاره کرد و افزود: نیاز است تمام اقشار جامعه پلیس را در جمع آوری کالای قاچاق یاری کنند.

میرحیدری با اشاره به اجرای طرح فرهنگی و دینی «گیلان مطهر»، خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار نفر روحانی و خواهران و برادران بسیجی در کنار پلیس در طرح مذکور شرکت کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان