Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: در نیمه اول امسال بیش از 6 هزار و 215 کیلومتر شبکه مورد نشت یابی قرار گرفته است.

مهندس ظهیری گفت: در نیمه اول امسال بیش از 6 هزار و 215 کیلومتر شبکه و 206 هزار انشعاب گاز در استان مورد نشت یابی قرار گرفته است و بر این اساس بیش از 35 درصد خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز از ابتدای سال95 تاکنون مورد بازرسی قرار گرفته که مطابق برنامه ریزی های انجام شده پیش رفته است.

وی بیان کرد: واحد بازرسی فنی همچنین در نیمه اول سال جاری در 105 ایستگاه عملیات نشت یابی را انجام داده که این تعداد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 5 درصد رشد داشته و این مهم نشان از توجه ویژه شرکت گاز به موضوع ایمنی و اهمیت مسئله نشت یابی در افزایش ایمنی انتقال گاز و پایداری گازرسانی به هم استانی ها است.

ظهیری در خصوص استفاده از تجهیزات جدید و به روز در عملیات نشت یابی اظهار کرد: یقینا استفاده از این تجهیزات (نظیر استفاده از نشت یابهای لیزری و...) باعث افزایش راندمان و دقت کاری می شود و در این راستا شرکت گاز استان گیلان با وجود تجارب گذشته در حال مذاکره با شرکتهای پیشرو در خصوص استفاده از فناوری GPS در این حوزه است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان عنوان کرد: با برنامه ریزی های بعمل آمده تا آغاز دهه فجر بدون احتساب عوامل بازدارنده مانند بارندگی و یا عوامل طبیعی میزان 6 هزار و 200 کیلومتر دیگر از خطوط گاز در استان که معادل 28 درصد کل خطوط را شامل می شود مورد نشت یابی قرار خواهند گرفت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان