Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از احداث مجتمع پتروشیمی گیلان با استفاده از طریق فاینانس در رودبار خبر داد.

محمدعلی نجفی عصر امروز در جریان بازدید از زمین پروژه پتروشیمی گیلان در این شهرستان اظهار کرد: سرمایه گذاران برای احداث پتروشیمی در رودبار اعلام آمادگی کردند.

وی به آغاز مقدمات احداث پتروشیمی در رودبار اشاره کرد و افزود: احداث مجتمع مذکور از طریق فاینانس و جذب سرمایه گذار انجام می شود.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه توسعه اقتصاد گیلان در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی پیگیری می شود، تصریح کرد: توسعه باغ های زیتون از موضوع های مهم در راستای توسعه رودبار است.

نجفی از تلاش دستگاه های مربوطه برای مبارزه با آفت مگس زیتون خبر داد و بیان کرد: با توجه به تلاش های انجام شده آسیب هایی به باغ های زیتون در رودبار وارد شده است.

وی به آسیب آفت مگس زیتون به 30 درصد از باغ های رودبار اشاره کرد و گفت: امسال 200 هزار کارت زرد به صورت رایگان بین باغداران زیتون در رودبار توزیع شده و پیش بینی می شود به پنج درصد از محصول زیتون خسارت وارد شود.

استاندار گیلان به تدوین برنامه مقابله با آفت مگس زیتون اشاره کرد و یادآور شد: ستاد پدافند غیرعامل استان مکلف است با آسیب مذکور مقابله کند.

نجفی با بیان اینکه رودبار کانون اصلی مبارزه با آفت مگس زیتون در استان های گیلان، زنجان و قزوین است، اظهار کرد: برنامه ریزی برای توسعه باغ های زیتون در رودبار پیگیری می شود.

وی به مقام نخست گیلان در تولید زیتون در سه دهه گذشته اشاره کرد و گفت: اکنون جایگاه استان به رده سوم کشوری کاهش پیدا کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان