Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون پژوهشی رئیس دانشگاه گیلان گفت: فاز مطالعاتی طرح تصفیه شیرابه سراوان رشت در راستای بهینه سازی لندفیل این منطقه توسط دانشگاه گیلان آغاز شده است.

سید ضیأالدین میرحسینی با اشاره به اینکه نیروی تحقیقاتی یکی از ارکان مهم پژوهش است، اظهار کرد: 100 استاد تمام، 150 دانشیار و 400 استادیار در دانشگاه گیلان فعالیت می کنند و توزیع مناسبی در تخصص های متفاوت داریم.

وی به تحصیل هفت هزار دانشجوی دکتری و دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه گیلان اشاره کرد و افزود: وجود دانشجویان مذکور نیروی تخصصی و تحقیقاتی خوبی برای دانشگاه گیلان فراهم کرده است. معاون پژوهشی رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه 160 آزمایشگاه و کارگاه در این دانشگاه وجود دارد، تصریح کرد: سال 2015 میلادی تولیدات علمی دانشگاه گیلان در ردیف یک درصد از دانشگاه های برتر دنیا دسته بندی شده است. میرحسینی دانشگاه گیلان را دارای رتبه هشتم دانشگاه جامع کشور خواند، خاطرنشان کرد: سه نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه مذکور در ردیف یک درصد دانشمندان برتر دنیا هستند. وی بر هدایت قابلیت های دانشگاه گیلان به طرف تحقیقات کاربردی تأکید کرد و گفت: بسیاری از توانمندی ها در راستای مدیریت بحران است. معاون پژوهشی رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به اجرای پروژه دفن زباله در سراوان خاطرنشان کرد: دانشگاه گیلان در طراحی، توسعه و بهینه سازی لندفیل سراوان نقش بسیاری دارد. *آغاز فاز مطالعاتی اجرای طرح تصفیه شیرابه سراوان میرحسینی از آغاز فاز مطالعاتی طرح تصفیه شیرابه سراوان رشت توسط دانشگاه گیلان خبر داد و یادآور شد: نظارت بر اجرای طرح لندفیل سراوان به عهده دانشگاه مذکور است. وی با بیان اینکه دانشگاه گیلان مجری طرح جامع پدافند غیرعامل در استان است، اظهار کرد: با تکمیل طرح مذکور تمام دستگاه ها می توانند از طرح جامع پدافند غیرعامل گیلان استفاده کنند. معاون پژوهشی رئیس دانشگاه گیلان به رونمایی از طرح پدافند غیرعامل استان در هفته پدافند غیرعامل در سال جاری اشاره کرد و افزود: دانشگاه گیلان رابطه خوبی با ستاد کشوری پدافند غیرعامل دارد. میرحسینی با اشاره به اینکه همایش پدافند غیرعامل آذرماه امسال در دانشگاه گیلان برگزار می شود، گفت: 15 پروژه پدافندی دانشگاه گیلان در سطح ملی و کشوری در ستاد پدافند غیرعامل در حال بررسی است و با تصویب آن اجرایی می شود.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان