Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی با بیان اینکه شناورهایی که در سواحل استان فعالیت دارند باید مجوز بگیرند تا فعالیت آنها قانونمند شود گفت: هزار و ۳۲۵ شناور در استان گیلان سازماندهی شده و ۲۲۷ مورد که فاقد مدارک شناوری بودند توقیف شدند.

سرهنگ اسماعیل سلیمانی راد با اشاره به لزوم سازماندهی شناورهایی که در سواحل استان گیلان فعالیت دارند اظهار داشت: شناورهایی که در سواحل استان فعالیت دارند باید مجوز بگیرند تا فعالیت آنها قانونمند شود.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی با بیان اینکه 272 کیلومتر از سواحل استان از آستارا تا چابکسر زیرپوشش دریابانی است گفت: در حال حاضر یک هزار و 325 شناور در استان گیلان سازماندهی شده و 227 مورد که فاقد مدارک شناوری بودند توقیف شدند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 350 مورد گشت زنی در سواحل دریای خزر در گیلان داشتیم افزود: در این گشت زنی ها 49 نفر از غرق شدن نجات یافتند، بیش از 50 کیلوگرم گراس کشف شد و 5 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم 60 متری سواحل و 86 مورد صیادی غیرمجاز شناسایی شد.

سلیمانی راد با بیان اینکه امسال تاکنون 300 مورد گشت زنی با 40 شناور انجام داده ایم گفت: با کسانی که با برداشت غیرمجاز شن و ماسه از سواحل، موجب آسیب رساندن به محیط زیست شده و یا با سایر اقدامات غیرقانونی باعث ایجاد ناهنجاری در جامعه می شوند برخورد می شود.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی تصریح کرد: در صورت برخورد با متخلفان با آنها طبق قانون رفتار می شود و جای هیچ گونه گذشتی در مورد آنها نیست چرا که باعث آسیب رساندن به زمین های کشاورزی و موجب پیشروی آب دریا می شوند.

سلیمانی راد خاطرنشان کرد: کنترل تردد شناورها در دریا و جلوگیری از ساخت و سازها در حریم 60 متری ساحل و برخورد با خاطیان برداشت غیرقانونی شن و ماسه از جمله وظایف مهم پایگاه دریابانی بندرانزلی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان