Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر عامل حمل و نقل و پایانه های گیلان از اجرای طرح ممنوعیت تردد وانت بارهای بدون بارنامه از اول آبان ماه امسال با همکاری پلیس راه در محورهای برون شهری این استان خبر داد.

ناصر آل محمدی پیش از ظهر امروز در نشست حمل و نقل و پایانه های گیلان با اشاره به نظم بخشی و ساماندهی حمل و نقل کالا سبک «وانت بارها» اظهار کرد: از ابتدای آبان ماه امسال حمل کالا بدون بارنامه توسط وانت بارها ممنوع می شود.

وی با بیان اینکه شرایط الزامی وانت بارها برای فعالیت در بخش حمل و نقل عمومی داشتن گواهی فنی مجاز و معتبر است، افزود: دارا بودن حداکثر 15 سال سن برای خودرو و درج وانت بار در کارت مشخصات وسیله نقلیه، دارا بودن بیمه نامه شخص ثالث معتبر الزامی است.

مدیر عامل حمل و نقل و پایانه های گیلان ادامه داد: رعایت ارتفاع و طول بار مجاز در حمل و نقل کالای سبک «وانت بارها» امری ضروری بوده و فعالان این حوزه در صورت تاسیس شرکت های حمل و نقل سبک بین شهری می توانند در زمینه صدور بارنامه اقدام کنند در غیر این صورت مراجعه به شرکت های حمل و نقل کالای موجود در استان داشته باشند.

وی گفت: برای ورود رانندگان وانت بار به بخش حمل و نقل جاده ای و صدور مجوز فعالیت برای آنها داشتن حداقل 23 سال و حداکثر 55 سال سن الزامی است.

آل محمدی با تأکید بر اینکه طرح ممنوعیت تردد وانت بارهای بدون بارنامه از اول آبان ماه امسال اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری پلیس راه در محورهای برون شهری گیلان اجرایی می شود.

به گفته وی، از تاریخ مذکور رانندگان حمل و نقل کالای سبک «وانت بار» برای حمل و نقل کالا در محورهای برون شهری استان ملزم به دریافت بارنامه هستند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های گیلان بر ضرورت توجه رانندگان وانت بارها نسبت به اقدام آنها در دریافت بارنامه حمل کالا تأکید کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان