Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : فرمانده ناوگان شمال نداجا گفت: جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و اقتدار خود در راستای پایدارکردن امنیت دریای خزر تلاش می کند.

امیر دریادار افشین رضایی حداد صبح امروز در جریان اعزام ناوگروه نیروی دریایی ارتش ایران به بندر باکو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این ناوگروه شامل ناوشکن "دماوند" و ناو موشک انداز "جوشن" است.

وی هدف از اعزام این ناوگروه را ابلاغ پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران در دریاهای آزاد عنوان کرد و گفت: در این راستا سال های اخیر ناوهای متعددی را در شمال و جنوب به دریاهای آزاد اعزام کردیم.

فرمانده ناوگان شمال نداجا با بیان اینکه در 6 ماه آینده ناوگروه های دیگری را نیز اعزام می کنیم تصریح کرد: در آینده نیز ناوگروه های کشورهای دیگر از کشور ما بازدید خواهند کرد.

امیر رضایی حداد با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان مرز قابل توجهی با ایران دارد، بیان کرد: جمهوری آذربایجان در حوزه اقتصادی، ارتباطات راهبردی با جمهوری اسلامی ایران دارد.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: سعی کردیم با اعزام این ناوگروه نشان دهیم که جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و اقتدار خود در جهت پایدار کردن امنیت دریای خزر تلاش می کند.

وی با بیان اینکه ناوگروه های اعزام شده ساخت دانشمندان ایرانی است خاطرنشان کرد: 200 نفر از دریادلان ایرانی در مأموریت 3 روزه در قالب این ناوگروه ها به باکو اعزام می شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان