Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه چای خارجی از روی میز دولتی ها برداشته شود، گفت: نباید با تبلیغات چای خارجی کشاورز را فراموش کرد.

محمدحسین قربانی، نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت حضور چای های خارجی در کشور، اظهار کرد: برای درآمدهای بیشتر چای خارجی در بیلبوردها در مناطق مختلف شهر تبلیغ می شود؛ بنابراین چگونه انتظار داریم ذائقه مردم برای مصرف چای داخلی به سمت خارجی عوض نشود؛در کجای دنیا برای محصول استراتژیک خود محصول خارجی دیگر را تبلیغ می کنند.

وی با بیان اینکه چای یک محصول استراتژیک است اما متاسفانه ما مشاهده می کنیم در صدا و سیما و روزنامه ها به سادگی چای خارجی تبلیغ می شود،افزود: نباید با تبلیغات چای خارجی کشاورز را به خاک سیاه نشاند و این در حالی است بهترین چای دنیا ایرانی است زیرا این محصول ارگانیک و بدون سم تولید می شود.

قربانی با بیان اینکه در گام نخست باید مافیای چای در عرصه این محصول حذف شود، افزود: در گام نخست چای خارجی از روی میز دولتی ها برداشته شود بنابراین باید تلاش شود که ذائقه مردم به سمت مصرف تولید داخلی برود زیرا اقتصاد مقاومتی بر مبنای حمایت از تولید داخلی ترسیم شده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه رانت های فروانی در زمینه چای وجود دارد، یادآورشد: مافیای چای به جهت سود به تولید داخلی ضربه می زند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان