Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت هشت هزار رسانه مکتوب و غیر مکتوب در سطح کشور خبر داد.

حسین نوش آبادی عصر امروز دوشنبه در آئین معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در محل سرسرای اجتماعات این سازمان اظهار کرد: بیش از ۲ هزار رسانه در دولت تدبیر و امید مجوز فعالیت گرفته اند.

وی افزود: مناطق آزاد در هر خطه از کشورمان مصداقی از اقدام جهادی و انقلابی دولت و بستری برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است. معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه هرچه تلاشها بیشتر شود امیدها برای ماندگاری، کار بیشتر و زندگی همراه با امنیت بیشتر می شود، عنوان کرد: با تاسیس مناطق آزاد امیدهای مضاعف و نگاه ها به آینده بهتر شده و این مسئله سبب پیشگیری از مهاجرت و ماندگاری بیشتر مردم در منطقه می شود. نوش آبادی از رونق کسب و کار، توسعه فعالیتهای اقتصادی و پرداخت تسهیلات و برخورداری از معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و شرایط ویژه برای کاهش مشکلات و آسیب ها به عنوان بخشی از مزیت های ایجاد مناطق آزاد برشمرد. وی با بیان اینکه بایستی این ظرفیت ها را قدر بدانیم، تصریح کرد: مشوق های ارائه شده از سوی منطقه آزاد اروند برای انجام سرمایه گذاری ها و صنوف مختلف اقتصادی و تجاری فرصت و امیدی برای ماندگاری مردم آبادان و خرمشهر در شهرهای شان است. سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تفویض اختیارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان کاری منحصر به فرد نام برد و گفت: منطقه آزاد اروند سومین منطقه آزاد در کشور پس از قشم و ارس است که وزیر تمامی اختیاراتش را به مدیرعامل آن واگذار می کند تا وی بتواند با اختیارات کامل و با بهره گیری از ظرفیت نخبگان، مشارکت مردمی و استفاده از توان و استعدادهای رسانه ای و هنری منطقه ضمن انجام وظایف محوله در راستای دستیابی به اهداف عالی فرهنگی و هنری گام بردارد. نوش آبادی با اشاره به جمعیت نیم میلیونی منطقه آزاد اروند گفت: اقدام در جهت توسعه و ارتقای فرهنگ عمومی بایستی به عنوان یکی از اقدامات جدی و اولویت دار در این منطقه دنبال و انجام شود. وی در پایان افزود: هدفمان از این کار تحقق موضوع کیفی سازی فرهنگی در کنار توجه به کمیت آن است که می تواند سبب رشد و تعالی فرهنگ و هنر منطقه شود./ منبع : مهر  
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان