Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه بزرگترین دلیل قیام امام حسین(ع) مبارزه با تحریف و بدعت بود گفت: اگر اهل بیت(ع) به اسارت نمی رفت بدعت ها شناخته نمی شد.

آیت الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه رشت که در مسجد مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد با بیان اینکه در ایام اسارت خاندان پیغمبر(ص) و آل الله از کوفه به شام قرار داریم اظهار داشت: حقیقت این است که مسائل اعتقادی در مورد اسارت خاندان امام حسین(ع) را در جامعه اسلامی به خوبی نشناخته ایم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه بزرگترین دلیل قیام امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) مبارزه با تحریف و بدعت بود تصریح کرد: اگر اهل بیت(ع) به اسارت نمی رفت بدعت ها شناخته نمی شد.

وی با اشاره به اینکه برخی این مهم را به گونه ای تفسیر می کنند که با معصیت، گناه و ستم و ظلم و جنایت سازگار است افزود: همین امر در داخل جامعه به ویژه برخی از مسئولان جوان اسلامی را ترغیب به گناه و معصیت کرده است.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه بنی امیه شهادت امام حسین(ع) و اسارت اهل بیت(ع) را مشیت الهی بیان کرد تصریح کرد: بنی امیه در زمان اسارت و گرفتاری اهل بیت(ع) مسئله اسارت را برای مشروع جلوه دادن اعمال خود اظهار کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه زباله های سراوان تبدیل به شیرابه می شود و به رودخانه و سپس به دریا می ریزد، افزود: زباله های سراوان منظره مناسبی ندارد و دیدن آن برای انسان زیبنده نیست.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مسافران و افرادی که وارد شهر رشت می شوند و با استشمام بوی بد زباله های سراوان احساس بدی به آنها دست می دهد، گفت: از مسئولان می خواهم در مدتی کوتاه این لکه ننگ را از پیشانی گیلان بردارند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه مبارزات انتخاباتی آمریکا چه رسوایی هایی در پی دارد، گفت: در مبارزات انتخاباتی در آمریکا نمادی از کلینتون و ترامپ با وضعیت برهنه درست کرده اند.

وی با اشاره به اینکه غرب اسم دنیای خود را دنیای دموکراسی می گذارد اما اکنون سقوط کرده است، افزود: برنامه ریزی های درست و تکمیل آن توسط مقام معظم رهبری نشان از آن است که جمهوری اسلامی ایران در امر انتخابات تا چه اندازه پیشرفته است

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان فرمودند "پیشرفت علمی کشور نباید متوقف شود و باید به جایی برسیم تا مشکلات خود را برطرف کنیم تا دنیای خارج برای رفع مشکلات خود به ما مراجعه کنند و تا من زنده هستم طرفدار علمی دانشجویان هستم".

وی با بیان اینکه ملت عراق توانست به موصل حمله و بیش از 500 کیلومتر از موصل را تصرف کند، افزود: یکی از فرماندهان لشکر عراق مسیحی است و می گوید من با الهام از برخی یاران اباعبدالله حسین(ع) که مسیحی بودند به فکر نجات عراق افتادم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان