Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان امنیت را مبنای توسعه استان دانست و گفت: خوشبختانه گیلان در امر امنیت گردشگران خارجی پیشتاز بوده و موجبات رضایتمندی گردشگران خارجی را فراهم کرده است.

رضا علیزاده در نشست کمیسیون گردشگری خارجی که با حضور مسئولان سیاسی و امنیتی استان، فرمانداران و مدیران کل برخی دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه آیین نامه امنیت گردشگران خارجی به دلیل اهمیت مقوله مذکور برای مسئولان گیلان در این استان مصوب شده ، از امنیت گیلان بعنوان مهمترین دلایل حضور گردشگر خارجی در این خطه سرسبز یاد کرد.

وی؛ بر لزوم رعایت مفاد آیین نامه امنیت گردشگران خارجی تاکید و افزود: گردشگران خارجی نقش سفیران فرهنگی را ایفا می کنند؛ لذا فراهم کردن امکان حضور این افراد، تامین امنیت آنان و حضور راهنمایان در کنار گردشگران امری ضروریست.

علیزاده با اشاره به آمار ورود گردشگران به گیلان و روند صعودی آن اضافه کرد: در سال جاری حضور گردشگران خارجی نیز رشد خوبی داشته که این مهم در جریان اقتصاد استان نیز مطلوب ارزیابی می شود.

وی امنیت را مبنای توسعه استان خواند و افزود: خوشبختانه گیلان در این امر پیشتاز بوده و موجبات رضایتمندی گردشگران خارجی را فراهم کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خواستار فرهنگ سازی در حوزه گردشگری شد و بیان کرد: باید تلاش شود تا گردشگری در سبد مصرفی خانوار قرار گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان