Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صحبت های استاندار گیلان در مورد تک رقمی شدن نرخ بیکاری در استان گیلان صحت ندارد، گفت: چنانچه استاندار گیلان مدارکی در مورد تک رقمی شدن وضعیت بیکاری در استان دارد ارائه کند.

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه اظهارات استاندار گیلان در مورد تک رقمی شدن وضعیت بیکاری در استان گیلان صحت ندارد، اظهار داشت: چنانچه استاندار گیلان مدارکی در مورد تک رقمی شدن وضعیت بیکاری در استان دارد ارائه کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ کارخانه جدیدی در شهرک های صنعتی گیلان تأسیس نشده است، خاطرنشان کرد: با همه تلاش ها و پیگیری ها در استان گیلان همچنان جزء استان های دارای نرخ بالای بیکاری هستیم.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه باید علائمی نشان دهنده رفع مشکلات بیکاری در استان باشد، تصریح کرد: مواردی در شهرک های صنعتی و در حوزه های مختلف مشاهده می شود که با همه تلاش ها و پیگیری ها به تعطیلی کارخانه ها کشیده می شود.

وی با بیان "در استان گیلان شاهد تعدیل شیفت در برخی از ادارات و کارخانه ها هستیم"، تصریح کرد: در برخی از کارخانه ها تعداد شیفت های کاری از دو شیفت کاری به یک شیفت کاهش پیدا می کند و در برخی از کارخانه ها نیز به حذف اضافه کاری ها می رسد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمارهای سازمان تأمین اجتماعی، سازمان بیمه شدگان و سرشماری عمومی نفوس و مسکن می تواند گویای نرخ بیکاری در شهرستان رشت و استان گیلان باشد، گفت: رقم بیکاری در استان تغییری نکرده است و همین نرخ بیکاری نیز ثبات ندارد.

کوچکی نژاد با تأکید بر "باید برای سخنان خود در مورد کاهش بیکاری استدلال و مدارکی ارائه کنیم، افزود: چنانچه نرخ بیکاری در استان زیر 10 درصد باشد باید دارای علائمی باشد و استاندار گیلان باید پاسخگوی اعلام این نرخ بیکاری در استان گیلان باشد.

وی با ابراز "اگر فردی بتواند مشکل مردم و معضل بیکاری در استان را برطرف کند وی را هم مورد تشویق قرار می دهیم و هم کمک می کنیم"، خاطرنشان کرد: اگر آمار بیکاری در استان گیلان غیر از آمار صحیح باشد دلیل آن را پیگیری می کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جهت استیضاح وزیر آموزش و پرورش و پیرامون صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از 200 رأی در مجلس جمع آوری شد، افزود: این مهم برای جامعه فرهنگیان قابل باور نبود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان که کاندیدای وزارت آموزش و پرورش دوره قبل بود، بازداشت شده و اکنون در زندان است.

وی با اظهار اینکه اکنون بازداشت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان باعث شد تا وزیر نیز به عنوان رئیس هیئت عامل صندوق فرهنگیان پاسخگو باشد، گفت: چگونه برادر همسر وزیر بدون داشتن هیچ تجربه صنعتی رئیس ماشین سازی اراک وابسته به صندوق می شود؟

کوچکی نژاد با بیان اینکه هیئت مدیره شرکت های صندوق ذخیره فرهنگیان به صورت باندی و فامیلی اداره می شود و مدیران آن هیچ گونه تخصصی نیز ندارند، تصریح کرد: تشکیل ستادهای خانوادگی در صندوق ذخیره فرهنگیان دامن کل وزارتخانه آموزش و پرورش را گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه افراد زیادی در وزارتخانه آموزش و پرورش در اتهامات مالی دخیل هستند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که فرهنگیان جزء شریف ترین و پاکترین افراد در جامعه هستند.

وی با ابراز "اگر هفته بعد وزیر آموزش و پرورش در استیضاح شرکت می کرد، مدارک و اسنادی را در صحن علنی مجلس افشا می کردم که به طور قطع استیضاح وی با بیش از 200 رأی انجام می شد"، گفت: وزیر آموزش و پرورش در اعلام استعفاء فرار رو به جلو داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مجلس نهم هیچ گونه کمکی در مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش انجام نشد، افزود: عامل عدم همکاری، باندها و دست های پشت پرده ای بود که اجازه ندادند تحقیق و تفحص و استیضاح وزیر به نتیجه برسد.

کوچکی نژاد با بیان "موضوعات کنونی در وزارت آموزش و پرورش حادثه تلخی برای فرهنگیان است و از وضعیت موجود به شدت نگران هستیم"، گفت: رئیس جمهور باید عاقلانه حرکت کند و مواردی را در جهت منافع فرهنگیان اصلاح کند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور نباید در حفظ منافع باندی و حزبی عمل کند و باید درصدد اصلاح موارد طرح شده فرهنگیان باشد، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور باید از پاکترین افراد در آموزش و پرورش استفاده کند تا این خسارت در آموزش و پرورش جبران شود./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان