Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان از افزایش 34 درصدی در بهره­ برداری از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان و افزایش31 درصدی اشتغال در این واحدها طی دولت یازدهم خبر داد.

طهمورث لاهوتی با اشاره به آماده سازی و تجهیز زیرساخت های مورد نیاز برای احداث واحدهای صنعتی جدید گفت: از ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم تاکنون، 457 واحد صنعتی جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به مرحله تولید و بهره برداری رسیده اند.

وی با ابراز خرسندی از رشد و توسعه سرمایه گذاری های صنعتی و رشد 31 درصدی ایجاد اشتغال نسبت به سه سال گذشته، خاطرنشان کرد:با راه اندازی این واحدها براساس پروانه بهره برداری صادره، بیش از 7 هزار و 900 شغل جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی سطح استان ایجاد شده است.

لاهوتی با اشاره به دستاوردهای موفق صنعت گیلان در سه سال اخیر، از سرمایه گذاری بیش از 4 هزار و 140میلیارد ریالی در راه اندازی و آغاز به تولید این واحدها، در شهرک ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و افزود:بخشی از این سرمایه گذاری ها توسط بخش خصوصی و بخشی دیگر با همکاری بانک ها و ارائه تسهیلات محقق شده است.

وی تصریح کرد:تا قبل از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، 339 واحد صنعتی با سرمایه گذاری 4 هزار و 300 میلیارد ریال در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر در استان به مرحله بهره برداری رسیده بودند و میزان اشتغال آنها، 6 هزار نفر بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با اشاره به آغاز فعالیت مجدد 78 واحد صنعتی غیرفعال در شهرک ها و نواحی صنعتی گفت: با حمایت های مختلف مشاوره ای، پرداخت تسهیلات و کمک های اداری، 78 واحد صنعتی طی سه سال اخیر مجدداً به چرخه تولید بازگشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان