Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2
گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: روح ایمان و سلحشوری رزمندگان سبب اقتدار نظام جمهوری اسلامی در دنیا شده است.

آیت الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار با فرمانده و شورای تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه پاسداران نیروهای مخلص نظام جمهوری اسلامی هستند، اظهار کرد: مردم با وجود رزمندگان در میدان های رزم و در دفاع از حریم ولایت آرامش پیدا می کنند.

وی به حضور حافظان حدود الهی در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و افزود: رزمندگان در برابر شیطان های بزرگ و کوچک ایستادند و از نظام اسلامی دفاع کردند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان 8 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با جانفشانی رزمندگان به ثمر نشسته است.

آیت الله قربانی به در مقابل همدیگر قرار گرفتن دو گروه حق و باطل اشاره کرد و افزود: در طول زمان قابیل در برابر هابیل، ابراهیم(ع) در برابر بت پرستان، نوح(ع) در مقابل مشرکان زمان خود، موسی(ع) در برابر فرعون، عیسی(ع) در مقابل مترفین، پولداران و خوش گذران عصر خود و حضرت محمد(ص) در برابر کفار قریشی که به فکر زندگی دنیایی بودند، ایستادند.

وی با اشاره به صف آرایی ناکثین، مارقین و ... در مقابل امام علی (ع)، بیان کرد: معاویه و بنی امیه در مقابل امام حسن(ع) و امام حسین(ع) ایستادند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به ایستادگی امام(ره) و مقام معظم رهبری در برابر استکبار جهانی در عصر حاضر اشاره کرد و یادآور شد: پیروان باطل همیشه بسیار بودند و پیروان حق و عدالت کم هستند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه دنیای کفر در مقابل جمهوری اسلامی ایران صف آرایی کرده است، خاطرنشان کرد: مزدوران گروه های باطل به تشویق های دنیایی دل خوش کردند و مشاهده می کنیم عربستان جنگ نیابتی را آغاز کرده و از کشورهای مختلف مزدور استخدام می کند.

وی، جهادگران در راه خدا را با ایمانی راسخ خواند و اظهار کرد: فرزندان انقلاب اسلامی مانند حضرت ابوالفضل(ع) برای رضای خدا جهاد می کنند.

امام جمعه رشت، آرمان رزمندگان در راه خدا را امام حسین(ع) عنوان کرد و افزود: رزمندگان تلاش می کنند رضایت مقام معظم رهبری را جلب کنند.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه روح ایمان و سلحشوری رزمندگان سبب اقتدار نظام اسلامی در دنیا شده است، بیان کرد: استکبار جهانی جرأت حمله به ایران اسلامی را ندارد.

وی به شهادت سردار همدانی، امیر صیادشیرازی و ... در راه آرمان های انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: میرزا کوچک جنگلی در روزگار تاریک قیام کرد و اکنون راه او ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه رزمندگان تحت امر امام(ره) و مقام معظم رهبری در تمام مواقع از آمادگی لازم برخوردارند، تصریح کرد: ملت های سوریه و عراق با پشتیبانی ایران در مقابل داعش، افراد خودفروخته و مزدوران جنگ نیابتی استقامت می کنند.

آیت الله قربانی، اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جامعه جهانی را بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی به عنوان قطب قدرت در جهان مطرح است.

وی، بهشت را وعده خداوند به رزمندگان خواند و یادآور شد: فرمانده رزمندگان ما خداوند، پیامبر اکرم(ص)، امامام(ع) و در عصر کنونی ولی فقیه است و تا پایان جای تابع ولایت هستیم.

امام جمعه رشت با اشاره به موفقیت رزمندگان در سوریه، عراق و یمن، اظهار کرد: تلاش می کنیم با ارائه مشاوره شیاطین را از کشورهای منطقه دور کنیم، حکومت اسلامی را در کشورها مستقر کرده و زمینه ساز ظهور امام عصر (عج) شویم.

*فرمانده تیپ میرزاکوچک نیروی زمینی سپاه

در ابتدای این دیدار سردار حسین مصطفی پور فرماندهی تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی گزارشی با درود به روح پاک شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهیدان مدافع حرم «فرهاد خوشه بر»، «جمال رضی» و «سعید مسافر» اظهار کرد: تیپ میرزا کوچک از یگان های با سابقه و مقتدر دوران دفاع مقدس محسوب می شود.

وی به تقدیم یک هزار و 22 شهید تیپ میرزا کوچک در جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: سال 88 تیپ مذکور از سپاه قدس گیلان جدا شد و در قالب شش تیپ تکاوری در سطح نیروی زمینی آماده اجرای ماموریت های مقام معظم رهبری است.

فرمانده تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه آمادگی اجرای ماموریت در تمام نقاط را داریم، تصریح کرد: تیپ مذکور زیر نظر مستقیم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می کند.

مصطفی پور حضور مستمر شش ساله در شمال غرب، پیرانشهر، سردشت و مهاباد را از ماموریت های تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک سپاه خواند و بیان کرد: سال 88 همزمان با ماموریت تغییر سازمانی موفق به تصرف ارتفاعات «گلاله» در شمال غرب کشور شدیم.

وی تیپ میرزا کوچک را دارای جوان ترین و باسوادترین نیروها عنوان کرد و گفت: سال 90 رتبه یگان برتر در سطح نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را کسب کردیم.

فرمانده تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک نیروی زمینی سپاه با اشاره به اجرای طرح «مالک اشتر» در راستای آموزش و تربیت نیروهای زبده در این تیپ، خاطرنشان کرد: جایگزین کردن نسل جوان یکی از محورهای طرح مذکور است.

مصطفی پور به آمادگی تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک نیروی زمینی سپاه طبق اوامر فرماندهی معظم کل قوا در تمام نقاط اشاره کرد و یادآور شد: همیاری و همکاری با تمام دستگاه های دولتی در شرق گیلان در دستور کار است.

وی از اعزام گروه های پزشکی به مناطق شرق گیلان خبر داد و اظهار کرد: هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه همیاری و کمک رسانی به مردم منطقه را انجام می دهیم.

فرمانده تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه احداث راه روستایی از فعالیت های این تیپ در شرق گیلان است، تصریح کرد: با مردم بودن و با مردم زندگی کردن سرلوحه برنامه های تیپ مذکور است و بیشترین همکاری را با دستگاه های دولتی در شرق استان داریم.

مصطفی پور برگزاری یادواره شهیدان «مهدی خوش سیرت» و «حسین املاکی» را از برنامه های تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک نیروی زمینی سپاه خواند و بیان کرد: یادواره شهدا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برگزار می شود.

*حمایت از عالمان ربانی وظیفه سپاه است

رئیس عقیدتی سیاسی تیپ نیروی ویژه میرزا کوچک نیروی زمینی سپاه نیز در دیدار مذکور گفت: سپاه از بدو تاسیس تاکنون حمایت از ولایت، رهبری و عالمان ربانی را به عهده دارد.

حجت الاسلام علی درویشی بر حمایت از پیروان ولایت تأکید کرد و افزود: حمایت آیت الله زین العابدین قربانی از مقام معظم رهبری بر کسی پوشیده نیست.

وی به مقام علمی آیت الله قربانی اشاره کرد و یادآور شد: آیت الله قربانی مروج راه انقلاب اسلامی و شهدا در جامعه است.

در پایان این دیدار به مناسبت ایام ماه محرم بر عزای سید و سالار شهیدان عزاداری شد .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان