Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون امور عمرانی استانداری گیلان گفت:تا پایان سالجاری پیش بینی می شود 10هزار تن ماهی با روش پرورش در قفس تولید شود.

حجت شعبانپور امروز در کارگروه پرورش ماهی در قفس گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد،گفت:حضور بنیاد مستضعفان در گیلان را به فال نیک می گیرم و می خواهیم از فرصت وجود این بنیاد برای توسعه اشغال روستاییان بهره بیشتری ببریم.

وی افزود:گیلان دو تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان کشور امضا کرده است که در یک تفاهم نامه در قالب 5میلیارد تومان 9طرح ارائه شده است و این طرح ها از اولویت های اول گیلان برای توسعه اشتغال است.

شعبانپور خاطرنشان کرد:تفاهم نامه دوم 20میلیارد تومان اعتبار دارد که در قالب 22طرح است و بخش صنعت هم در این حوزه فعالیت خوبی دارد.

معاون امور عمرانی استانداری گیلان خاطرنشان کرد:گیلان استان اول کشور در پرورش ماهیان در قفس است و برای تولید 12هزار تن پرورش ماهی در قفس از محیط زیست کشور مجوز گرفته ایم.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود تا پایان امسال 10هزار تن ماهی با پرورش در قفس در گیلان تولید شود،گفت:میزان ماهیان پرورش ماهی در قفس تا پایان آذر ماه سالجاری بین 4تا 5هزارتن خواهد بود.

شعبانپور تصریح کرد:برای توسعه و حمایت از اجرای طرح های پرورش ماهی در قفس نیاز به شرکت های پشتیبان داریم و بخش خصوصی برای ورود در این عرصه اعلام آمادگی کرده است و امید می رود بخش خصوصی نیز بتواند برای پشتبانی از پروش ماهی در قفس از تسهیلات اختصاص یافته بهره مند شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان