Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی رشت با اشاره به محقق شدن ۱۷۴ میلیارد تومان از درآمد های شهرداری در سال ۹۵ گفت: شهرداری رشت بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد.

صد و شصت و چهارمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی رشت ظهر امروز به ریاست مظفر نیکومنش نودهی در رشت برگزار شد.

یکی از اعضای شورای شهر رشت در نطق پیش از دستور با اشاره به اینکه ارائه گزارشات از مناقصات در زمینه شفاف سازی از سوی شهرداری باید به صورت کتبی به شورا ارائه شود اظهار داشت: موضوع مذکور طی چهار نامه به شورا ارسال شده است اما ترتیب اثری در این زمینه حاصل نشده است.

مجید رجبی با اشاره به اینکه شهردار رشت با توجه به پیگیری های گسترده تاکنون هیج پاسخ روشنی درباره پرسش های گسترده اعضای شورا در مورد پیاده راه فرهنگی شهر رشت نداده است افزود: مباحثات و موضوعات این پروژه نیازمند شفاف سازی است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت لزوم توجه به پیمانکاران تازه کار را در مناقصات یک ضرورت دانست و با تاکید بر اینکه حضور افرادی خاص در مناقصات موجب ضایع شدن حق برخی شرکت ها می شود خاطرنشان کرد: موضوع مذکور موجب افزایش بیکاری در شهر رشت می شود.

رجبی با اشاره به اینکه بالغ بر 30 مناقصه در شهرداری رشت برگزار شده است تصریح کرد: باید شفاف سازی در خصوص مناقصات از سوی شهرداری انجام شود.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با بیان اینکه کمیته عمران در یک سال گذشته تلاش های گسترده ای را در خصوص پیاده راه فرهنگی رشت داشته است بیان کرد: پیاده راه فرهنگی شهر رشت نیازمند ساماندهی است.

محمدعلی رفیعی نوده با اشاره به اقدامات اعضای شورا در حمایت از تیم های داماش و سپیدرود تصریح کرد: اعضای شورا با شرکت در جلسات کانون هواداران تیم های مذکور نباید از سوی 15 عضو شورا تصمیم گیری کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر رسیدگی به پرداخت حقوق و مزایای کارگران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال پایانی عمر شورا هستیم بحث ساماندهی رودخانه ا و پسماند باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

رضا رسولی دیگر عضو شورای شهر رشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه اعتراضات مردم در خصوص معضلات ناوگان حمل و نقل در رشت به وضوح شنیده می شود افزود: نامه ای به منظور تسریع تقویت و ساماندهی ناوگان حمل و نقل شهر رشت از سوی اعضای شورا به ریاست شورا داده شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با ارائه گزارش عملکرد سه ساله از کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی رشت بیان کرد: دیدگاه های این کمیسیون بر اساس توانمندی های مدیریتی انجام شده است.

امیرحسین علوی با تاکید بر اینکه از سال 89 حساب های شهرداری مورد ارزیابی قرار گرفته است افزود: نگاه دوستانه اعضای شورا کمک قابل توجه ای به نظام بودجه ریزی شهردار در سال 94 کرده است.

وی با اشاره به شیوه بودجه بندی نقدی و غیرنقدی در شهرداری رشت و با تاکید بر اینکه موضوع مذکور بعد از یک سال به خوبی در حال اجرا است بیان کرد: تعرفه بندی شهرداری با ورود به نظام بودجه ریزی بر اساس یک شیب مناسب و بر طبق نظام پرداخت مناسب انجام می شود.

علوی ایجاد شرایط تشویقی برای سرمایه گذاران را از نکات قابل توجه فعالیت کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد و افزود: شهر رشت در بودجه سال 95 بالغ بر 220 میلیارد تومان فروش اموال داشته است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی رشت با اشاره به محقق شدن 174 میلیارد تومان از درآمد های شهرداری در سال 95 خاطرنشان کرد: شهرداری رشت بالغ بر 100 میلیارد تومان بدهی دارد.

با تاکید بر اینکه کمیسیون برنامه و بودجه رشت اقداماتی فراتر از مسئولیت خود انجام داده است افزود: کمیسیون مذکور در مذاکره با انجمن های کارآفرینی تلاش در ایجاد حوزه های کارآفرینی و کسب و کار در رشت دارد.

علوی با بیان اینکه طرح های گسترده ای در خصوص ایجاد اشتغال در رشت در دست بررسی است خاطرنشان کرد: الزام شهرداری رشت در تهیه طرح جامعه گردشگری مبنی بر شهر خلاق رشت از دستاوردهای مهم این کمیسیون است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان