Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون سازمان برنامه و بودجه گیلان از توقیف بخشی از اعتبارات ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت با دستور دستگاه قضایی از حساب شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری این استان خبر داد.

کیمیا تنهایی ظهر امروز در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: بخشی از اعتباراتی که به دو دستگاه اجرایی گیلان برای ساماندهی رودخانه ها از اعتبار 50 میلیارد تومانی دولتی اختصاص یافته بود به دلیل بدهی آنها به شرکت ها بر اساس دستور دستگاه قضایی استان توقیف و برداشت شده است.

وی ادامه داد: براساس مصوبه قرار بود تمام اعتبار 50 میلیارد تومانی پیرامون ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت هزینه شود و تاکنون از مجموع این مبلغ، 15 میلیارد تومان به استان اختصاص یافت که یک سوم این مبلغ از حساب دو دستگاه آب و فاضلاب شهری و آب منطقه ای توقیف شد، زیرا به جای هزینه کردن برای ساماندهی رودخانه ها، اقدام به پرداخت بدهی خود از مبلغ مذکور کرده بودند.

معاون سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به اینکه اعتبار مذکور به شهرداری رشت، آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری استان اختصاص یافته است، افزود: قرار بود این مبلغ برای ساماندهی رودخانه ها هزینه شود، اما یک سوم مبلغ جذب شده به دلیل بدهی دو دستگاه آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری توقیف شده است.

تنهایی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا بقیه اعتبارات ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت را تا پایان سال 95 جذب و برای این کار هزینه کنیم.

وی با اشاره به اتمام نیافتن پروژه تالار مرکزی رشت، یادآور شد: اعتبار تالار مرکزی رشت ملی است که هنوز این تالار به اتمام نرسیده و اکنون 44 هزار پروژه نیمه تمام در کشور داریم که اگر تمام آنها را به پایان برسد حدود 25 سال طول می کشد.

این مسؤول به اخذ اعتبار 30 میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه متذکر شد: می توان از این اعتبارات برای مبحث لوله گذاری روان آب های سطحی و خرید نردبان برای سازمان آتش نشانی اقدام کرد.

در سفر هیأت دولت به گیلان 50 میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ساماندهی دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت اختصاص یافت که از این مبلغ تاکنون 15 میلیارد تومان به استان اختصاص یافته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان