Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رییس هیئت مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران گفت:انرژی بادی علاوه بر حفاظت از محیط زیست موجب توسعه اشتغال طبقه جوان کشور می شود.

دکتر اورعی امروز در ششمین همایش استانی توسعه انرژی بادی که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد،گفت:گیلان دارای منابع انرژی تجدیدپذیر مناسب مانند باد است و با توجه به فرهنگ بالایی که مردم این استان دارند می توان با ارتقای آگاهی در خصوص ویژگیهای مثبت استفاده از انرژی باد شاهد توسعه صنعت انرژی بادی در استان باشیم.

وی با بیان اینکه آمارنرخ بیکاری در جهان 6 درصد و در کشور ما 11درصد است،اضافه کرد:در هفته جاری با ارزیابی یک شرکت معتبر از نظر رفاه کشور ما جزء 35 کشور ته جدول است و اگر فقط به انرژی بادی و توسعه آن بپردازیم،آمار بیکاری کاهش خواهد یافت.

اورعی ادامه داد:وزارت نیرو به کارشناسان متخصص نیاز دارد و همچنین برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تاثیرگذاری استفاده از انرژی های تجدیدپذیر کاملا مشخص است.

کار و تلاش در جهت توسعه انرژی بادی ما را به رفاه سوق می دهد

رییس هیئت مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران با اشاره به اینکه کشور ما از نظر منابع طبیعی کم نظیر است به غیر از گاز و نفت، آفتاب و باد آن هم در آن از موهبت های بزرگ طبیعی است،خاطرنشان کرد:اگر مردمی باهوش هستیم پس باید از درجه رفاهی بالایی برخوردار باشیم و به این امر دست نیافته ایم چون هنوز کار و تلاش برای خیلی ها یک ارزش واقعی نیست.

وی خاطر نشان کرد:صد سال است که از نفت و گاز استفاده می کنیم و همچنان در بهره گیری از پتانسیل های انرژی های تجدید پذیر کار چندانی انجام نداده ایم.

دکتر اورعی با اشاره به اینکه تا زمانی که فکر می شود،استفاده از انرژی های تجدیدپذیر یعنی استفاده از کالای لوکس که کشور از به دلیل نداشتن پول کافی عهده اجرائی شدن آن برنمی آید،تصریح کرد:یکی دیگر از دلایلی که برای عدم توسعه انرژی بادی در کشور پدید آمده،این است که عده ای عدم اطمینان از این نوع از انرژی را مطرح می کنند ، این در حالیست که در کشورهایی چون دانمارک قابلیت بالای این انرژی به اثبات رسیده است.

ایران در بهره مندی از انرژی بادی جلو نیست

استاد دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: 33 هزار کشور در همایش تخصصی دنیا بر استفاده از انرژی بادی که در هامبورگ برگزار شد،حضور یافتند و حتی کشور اتیوپی هم در بهره مندی از این انرژی ارزشمند از کشور ما جلوتر است.

دکتر اورعی با اشاره به اینکه صنعت انرژی های تجدیدپذیر صرف نظر از ارزانی و مسایل زیست محیطی برای طبقه جوان اشتغال ایجاد می کند،گفت:این انرژی نقش قابل توجهی در رشد اقتصادی کشور خواهد داشت و گیلان استانی با قابلیت های بالا در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه مرتب اعلام می شود برای توسعه انرژی بادی در کشور پول وجود ندارد،بایدگفت:در اغلب کشورهای دنیا دولت این بودجه را تامین نمی کند و ما می گوییم پول نیست چون قلک را دولت می بینیم،این در حالیست که ورود بخش خصوصی به این حوزه بسیار سودآور است و متقاضیان خوبی هم دارد.

انرژی و کار جنبه تقدس دارند

رییس هیئت مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران افزود:متاسفانه برخی ها در پست های مختلف تلاش دارند که کاری انجام نشود و این مساله در جامعه جا افتاده که مدیر خوب آن است که نه آبی بیاورد و نه کوزه ای بشکند.

وی تاکید کرد:باید در کشور نهادینه شود کار جنبه تقدس دارد.اگر کار و اقتصاد را به هم وابسته بدانیم نسبت به توسعه انرژی بادی در کشور بی توجه نخواهیم بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان