Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قدرت موشکی ما با تدابیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و فرماندهی کل قوا به نقطه ای رسیده است که به دشمنان اجازه فکر تجاوز به ایران را هم نمی دهد .

سردار سرلشکر محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم پنجمین سالگرد شهادت شهید طهرانی مقدم افزود: این شهدای والامقام در ایجاد قدرت بازدارندگی و موشکی ایران شب و روز را نشناختند و گره های بزرگی را در این مسیر باز کرده و راه های پیموده نشده بسیاری را پیمودند و شهید طهرانی مقدم کسی بود که گام های اساسی را در این مسیر برداشت.

وی با اشاره به سابقه آشنایی خود با شهید طهرانی مقدم خاطرنشان کرد: از سال 60 و عملیات طریق القدس شهید طهرانی مقدم را شناختم؛ جوانی مخلص و بی ادعا که بدون داشتن سابقه نظامی شبانه روز در ساختن ادوات جنگی و خمپاره ها کار کرد. وی توپخانه سپاه را سازماندهی کرد، توپخانه هایی که افسران چند سال برای آن دوره های پیاپی می گذراندند ،اما با همت و تلاش وصف نشدنی شهید طهرانی مقدم، فعالیتهای این عرصه در دست یک جوان ٢٢ساله قرار گرفته بود.

سرلشکر باقری اظهار داشت: تاریخ نشان خواهد داد که شهید طهرانی مقدم چه کارهای بزرگی انجام داده است و آنچه در دفاع مقدس نمایش داده شده صرفاً مقدمات کار بوده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس توازنی بین برد موشک های ما و دشمن وجود نداشت و در این زمینه شهید طهرانی مقدم خدمات بزرگی ارائه کرد، خاطر نشان کرد: وقتی موشک ها از سوریه و لیبی به تعداد اندکی وارد کشور شد و آنها دیگر اعلام عدم همکاری کردند، شهید طهرانی مقدم و همکارانش بودند که با هوش تمام و کمک الهی چگونگی استفاده از این موشک ها و ادوات را فرا گرفتند و استفاده کردند.

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه از ثمره این جهاد بود که همه دانش های مورد استفاده در زمینه موشکی یک به یک حل می شد و جلو می رفت، گفت: قرائت زیارت عاشورا قبل از شروع تست موشک و خواندن نماز شکر بعد از تست آن نیز از عمق اعتقاد شهید طهرانی مقدم و همکارانش بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه حرکت با اخلاص و جهادی، بن بستی برای شهید طهرانی مقدم باقی نگذاشت گفت: علیرغم اینکه ما در حوزه موشکی گره های بزرگی داشتیم اما با همت و تلاش مجاهدانه سردار طهرانی مقدم و همکارانش پیشرفتهای زیادی را در حوزه موشکی کسب کردیم بطور مثال کشور سوریه که در سالهای دفاع مقدس در مقطعی آموزشهای حوزه موشکی در این کشور انجام شد به جایی رسید که طی سال های گذشته جمهوری اسلامی ایران در منطقه حلب صنعت موشکی برای آنها راه اندازی کرد و در این مجموعه صنعتی موشک تولید شد و در جنگ 33روزه علیه رژیم صهیونیستی به کار رفت.

سرلشکر باقری با بیان اینکه در صنعت هوافضا شهید طهرانی مقدم را به عنوان همکار و راهنمای بزرگ قبول داشتند اظهار کرد: این شهید گرانقدر می گفت 'چگونه است عده ای بی سروپا همانند صهیونیست ها برای جمهوری اسلامی ایران چنگ و دندان نشان می دهند و ما موشکی نداشته باشیم؟' و آنقدر مجاهدت کرد تا به موشک شهاب 3 رسید.

وی با بیان اینکه امروز با تلاش هایی که شده در زمینه موشکی خیلی جلوتر از زمان شهید طهرانی مقدم هستیم، گفت: مسئله سوخت جامد موشکی از جمله موضوعات پیشرفته جهان است که در اختیار هر کسی نیست، اما شهید طهرانی مقدم و یارانش تلاش خود را برای حل موضوع سوخت موشکی گذاشتند و دراین حوزه نیز ثمرات ونتایج ارزشمندی حاصل شد.

وی با تأکید بر راه شهید طهرانی مقدم و شهدای گرانقدربا تمام توان و قدرت بدون ضعف و کاستی ادامه دارد، تصریح کرد: ایستادن پشت سر ولایت بدون تفسیر و تعبیر و بدون اظهارنظر را از شهید طهرانی مقدم یاد گرفتیم و باید به آن عمل کنیم و به دیگران هم یاد دهیم.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه اقتدار موشکی که شهید طهرانی مقدم پایه گذاری کرد قابل قیاس با گذشته و حتی قابل قیاس با سال گذشته هم نیست، خاطرنشان کرد: حرکت آن قدر پرشتاب و سرعتی است که همه جهان کفر جمع شدند و سیستم های ضدموشکی تولید کردند و نام های دهن پرکن می گذارند، اما نتوانستند بر سرعت، قدرت، دقت و فراگیری موشک های ما غلبه کنند.

وی افزود: هرچند در رأس این دشمن دیوانه ای به نام نخست وزیر رژیم صهیونیستی باشد که چند بار تا پای جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران بیاید، اما دوستانش مانع او شوند که جنگ به صلاح اسرائیل نیست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جنگی که با جمهوری اسلامی ایران آغاز شود پایانش معلوم نیست، گفت: پایان آن جنگ زمانی است که دشمنان ذلیلانه شکست را بپذیرند.

وی با اشاره به سخنان و ادعاهای رئیس جمهور منتخب آمریکا در زمان تبلیغات انتخاباتی گفت: آن فردی که تازه به قدرت رسیده حرف های بزرگ تر از دهانش زده است. ما به او می گوییم 'بگذار از راه برسی، از فرمانده نیروی دریایی و فرماندهان آن روز بپرس که نیروهایت روی قایق ها به چه روزی افتادند'.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: تهدید جمهوری اسلامی ایران در تنگه هرمز و خلیج فارس به مانند شوخی است، امروز بحمد الله همین اقتداری که در عرصه ی موشکی داریم را در دریا ، زمین ،حوزه پدافندی و نیروی قدس سپاه نیز داریم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: با همت شهید طهرانی مقدم و یارانش افق آینده و مسیر عزت ملت ایران و مسیر ذلت دشمنان انقلاب و نظام کاملاً شفاف است .

وی افزود: ما می دانیم که اگر یک شب بخوابیم، دشمن بیدار است، لذا مراقب هستیم. ایران بدون هیچ چشمداشتی به یک وجب خاک همسایگان، منافع خود و اسلام را دنبال می کند و با رعایت تمام مبانی به مستضعفین در برابر تروریست ها و استکبار جهانی کمک و به آن افتخار می کند، همین حزب الله که ایران به او کمک کرد، دیدید چگونه اسرائیل را به ذلت کشاند.

سرلشکر باقری اضافه کرد: نیروهای مسلح در امور کشوری دخالت نمی کنند، اما از مقامات کشور دعوت، تشویق و آنها را ترغیب می کنیم که راه نورانی شهدا را در پیش بگیرند و بهتر از گذشته در مسیر حرکت کنند که عزت ما در این مسیر است.

وی اظهار داشت: از مسئولان و مقامات می خواهیم اقتصاد مقاومتی مدنظر فرمانده معظم کل قوا را پیاده کنند و آنچه خود داریم از بیگانه تمنا نکنند. مگر تولید دان مرغ و کنجاله یا چیزهای شبیه به آن سخت تر از تولید موشک زمین به زمین است که جوانان ما آن را ساخته اند؟

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان با تاکید بر اینکه ملت ایران لیاقت بهتر از اینها را دارد و باید برای عزت و موفقیت این ملت شبانه روز تلاش کرد خاطرنشان کرد: ما از خدا می خواهیم مسئولان توفیق پیدا کنند در هر دوره ای از مسئولیت که رأی می آورند، بعد از آن بتوانند بگویند از کجا به کجا رسیده ایم و چه کارهایی برای مردم انجام داده اند و چه مشکلاتی از مردم را حل کرده اند. / منبع : سپاه نیوز

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 4

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان