Friday، 14 June 2024 | جمعه، 25 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : با توجه به شرایط جوی و کاهش شدید دما در روزهای اخیر بمنظور بررسی میزان آمادگی دستگاههای اجرائی برای مقابله با حوادث و سوانح احتمالی بویژه افت فشار گاز، نشستی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان در این جلسه که به دلیل افت فشار گاز در برخی شهرستانهای مازندران با حضور فرمانداران شرق گیلان و مدیران شرکت های گاز ، پخش فرآوردهای نفتی ، برق منطقه ای ، توزیع برق و اداره کل های صنعت ، معدن و تجارت و هواشناسی برگزار شد ، آخرین وضعیت تامین و توزیع گاز وسوخت مایع در استان و دستورالعمل های مقابله با حوادث و سوانح احتمالی ناشی از افت فشار گاز بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در این نشست گفت : گاز مصرفی واحد های مسکونی در اولویت اصلی تمامی فعالیت ها قرار دارد .

حجت شعبانپور با دعوت از مردم برای صرفه جویی گفت : با هماهنگی و بسیج تمام امکانات موجود بایستی به نحوی اقدامات لازم معمول گردد تا مردم به هیچ عنوان دچار سختی و مشکلی در فصل سرما نشوند .

وی افزود : حسب دستور استاندار گیلان در نشست قبلی ستاد مدیریت بحران ، با توجه به اعمال محدودیت در گاز مصرفی نیروگاهها ی استان ، مدیریت کامل برای تامین سوخت جایگزین و ذخیره مناسب مورد نیاز نیروگاههای تولید برق استان انجام شد .

معاون معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خاطرنشان کرد : در چند روز گذشته بیش از 300 میلیمتر باران در بندرانزلی باریده است که بیشترین بارش استان محسوب می شود و در ارتفاعات استان نظیر خصیب دشت املش ، محور سیاهکل به دیلمان ،اسالم به خلخال نیز بارش 90 سانتی متر برف گزارش شده است .

حجت شعبان پور با بیان اینکه توجه به بارش برف در محورهای کوهستانی استان، تردد در این مسیرها فقط با زنجیرچرخ امکانپذیر است گفت : با توجه به تمهیدات از قبل پیش بینی شده، نیروهای امدادی ،راهداری و پلیس نسبت به برف روبی مسیرهای کوهستانی حضور قوی دارند .

اداره کل هواشناسی گیلان اعلام کرده که نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت تناوبی توده هوای ناپایدار در منطقه است که بر این اساس بارندگی متناوب، وزش باد، مخلوط برف و باران تا فردا (پنجشنبه) ادامه دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان