Friday، 14 June 2024 | جمعه، 25 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به قطع برق 52 روستا به دلیل بارش برف و خارج شدن ترانس ها از مدار در استان اشاره کرد و گفت: اکنون برق 25 روستای گیلان قطع است.

حجت شعبانپور ظهر امروز در جریان بازدید از روند خدمت رسانی به مردم این شهرستان اظهار کرد: از شامگاه یکشنبه هفته جاری باران و برف در گیلان آغاز شده است.

وی میزان بارندگی در شهرستان های فومن، صومعه سرا، رشت، انزلی و رودبار را بیشتر از مناطق دیگر گیلان عنوان کرد و افزود: ارتفاع برف در مناطق جلگه ای به 30 سانتی متر رسیده و در برخی از ارتفاعات گیلان 1.5 متر گزارش شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه میانگین بارش برف در ارتفاعات استان یک متر است، تصریح کرد: در ساعت های نخست بارش شدید برف 152 ترانس برق به دلیل سقوط درختان از مدار خارج شد و سبب قطع برق 52 روستا شده است.

شعبانپور به تلاش مجموعه مدیریتی و خدماتی به منظور برطرف کردن مشکل قطعی برق در گیلان اشاره کرد و گفت: شهرستان های شفت، رودبار، صومعه سرا و فومن دارای بیشترین قطعی برق هستند.

وی با اشاره به تلاش های انجام شده به منظور برطرف کردن مشکل قطع برق مناطق مختلف اضافه کرد: اکنون برق 25 روستای گیلان قطع است و بیشتر ترانس ها در حال برق دار شدن هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان قطع متناوب برق به دلیل سقوط دوباره درختان را یکی از مشکلات دانست و خاطرنشان کرد: امر مذکور خدمات رسانی به مردم را با مشکل مواجه کرده است.

شعبانپور با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران به منظور جلوگیری از نبود دسترسی به راه های اصلی و فرعی قبل از آغاز برف در گیلان تشکیل شده است، یادآور شد: تمام شریان های اصلی و فرعی گیلان باز است و این امر سبب سرعت در خدمات دهی به مردم ناشی از مشکلات برف شده است.

وی با قدردانی از تلاش شبانه روزی فرمانداران و صبوری مردم در برطرف کردن مشکلات گفت: در مدت بارش برف اخیر، گیلان مشکل افت فشار گاز نداشته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان