Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان گفت: اگر با نگاه شفاف و روشن قانون را شیب دار نکنند و از موجودیت کارگران و کارفرمایان حمایت شود می توانیم به طور گسترده ای در کشور اشتغال را افزایش دهیم.

جلال الدین محمدشکریه ظهر امروز در گردهمایی تالارداران، عکاسان و فیلمبرداران گیلان در سالن شهدای نیروی انتظامی این استان اظهار کرد: اگر کارکرد فرهنگی دستگاه های اجرایی دیگر در گذشته به موقع انجام می شد سرریز این فشارها به نیروی انتظامی وارد نمی شد.

وی با بیان اینکه استارت اولیه فرهنگ باید در آموزش و پرورش زده شود، افزود: کشورهای غربی در دیگر کشورها کارکرد فرهنگی مثبت ندارند و نمادی که در پوشش جوان ما می بینند در کشور خودشان برای بدترین جوان خود دارند.

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان با اشاره به اینکه لوازم آرایش و حتی آدامس های خود را به کشورهای جهان سوم می فرستند، ادامه داد: در وسایل آرایش خود از جنین مرده برای ماندگاری بیشتر استفاده می کنند و به کشورهای جهان سوم می فرستند و در واقع برای آنها مهم نیست که کشورهای دیگر چه می کنند و تنها می خواهند اقتصاد خود را به هر نحوی که شده حتی به ضرر و زیان کشورهای دیگر تأمین کنند.

وی با تصریح بر اینکه اگر آمریکا بخواهد تورمش را کاهش دهد باید در دنیا جنگ ایجاد کند تا سلاح های خود را بفروشد، خاطرنشان کرد: ما فرهنگ و تمدن بالایی داریم و نیازی به آمریکایی ها نداریم و دستگاه هایی که مسؤولیتی در این زمینه دارند باید ورود کنند.

محمدشکریه گفت: طرح های گذشته ما دیگر پاسخگو نیست و باید با جنگ نرم آنها مقابله کنیم و تالارداران سرمایه های بالایی هزینه کردند تا اشتغال در کشور ایجاد کنند و این برای ما سبب فخر و مباهات بوده زیرا دغدغه اصلی نظام و دولت بحث اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه اگر بتوانیم از اشتعال موجود در کشور صیانت کنیم کار بزرگی کرده ایم، خاطرنشان کرد: اگر اشتغال موجود را ارتقا دهیم کار بزرگی کرده ایم و اگر با نگاه شفاف و روشن قانون را شیب دار نکنند و از موجودیت کارگران و کارفرمایان حمایت شود می توانیم به طور گسترده ای اشتغال را افزایش دهیم.

این مسؤول یادآور شد: دولت به عنوان حاکمیت باید از اقتصاد خروج کند و به بخش خصوص اجازه خودنمایی دهد در آن صورت بخش خصوص مبلغ فرهنگ و شرع مقدس می شود به ویژه اینکه دشمن از راه نطامی و سیاسی موفق نبود اما در بحث فرهنگی تلاش می کند و باید جوانان خود را به قدری در مباحث فرهنگی پوشش دهیم تا در این مسیر با مشکل مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه تدبیر خوبی با ستاد امر به معروف برای آموزش افراد صورت گرفته است، متذکر شد: گروه های موسیقی باید شناسایی شوند و با نظارت و کارت شناسایی فعالیت کنند ضمن اینکه بحث نصب دوربین ها در بخش خواهران و برادران برای حفظ پوشش در تالارها بسیار راهکار خوبی است.

محمدشکریه حرفه تالارداری را دارای تبعات زیادی دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم این حرفه تبعات مثبت و خوبی نیز برای تالارداران داشته باشد.

وی به موضوع گرفتن عکس برای کارت ملی اشاره کرد و گفت: گرفتن عکس به برخی از دفاتر خدمات ارتباطی داده شده که حتی بعضی از عکس ها اصلاً شبیه طرف نبود و اکنون یک هزار و407 پیشخوان دولت در حال انجام صدور عکس برای کارت ملی هوشمند هستند در حالی که باید شرایطی فراهم کنیم تا عکاسان ما بتوانند در محل کار خود عکس های متقاضیان را بگیرند و وارد لینک سایت مربوط به کارت ملی شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان